اخبار فارکسفارکس

بررسی بازار فارکس امروز – سه شنبه 28 آذر

بازار فارکس امروز

آنچه باید در روز سه شنبه 28 آذر در بازار فارکس بدانید:

پس از پایان آخرین نشست سال جاری بانک مرکزی ژاپن (BoJ)، در اوایل سه‌شنبه اعلام کرد که هیچ تغییری در تنظیمات سیاست موجود وجود ندارد. BoJ نرخ بهره را در -0.1٪ و هدف بازده اوراق قرضه دولتی 10 ساله ژاپن را در 0٪ حفظ کرد. بیانیه سیاستی دیدگاه بانک مرکزی آمریکا را بیان می‌کند که انتظار می‌رود اقتصاد با سرعت متوسطی به بهبود خود ادامه دهد و تورم شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) به تدریج به سمت هدف ثبات قیمت افزایش یابد.

دلار به ین ژاپن USD/JPY

در کنفرانس مطبوعاتی پس از نشست، کازوئو اوئدا، فرماندار BoJ بر آمادگی آنها برای اجرای اقدامات تسهیل‌کننده اضافی در صورت لزوم تاکید کرد. اوئدا اظهار داشت: “ما هنوز در شرایطی نیستیم که بتوانیم تورم پایدار را با اطمینان کافی پیش بینی کنیم.” ین ژاپن پس از رویداد BoJ تحت فشار نزولی قرار گرفت. در آخرین به‌روزرسانی، USD/JPY بیش از 0.5% افزایش یافت و به بالای 143.50 معامله شد و EUR/JPY 0.6% افزایش یافت.

بعداً در جلسه امروز، یورواستات قرار است ارقام اصلاح شده شاخص هماهنگ قیمت مصرف کننده (HICP) را برای منطقه یورو منتشر کند. نیمه دوم روز شاهد انتشار خوانش های مجوزهای ساخت و شروع مسکن برای ماه نوامبر در دفتر اقتصادی ایالات متحده خواهیم بود. علاوه بر این، اداره آمار کانادا قرار است ارقام تورم را منتشر کند و به یک روز شلوغ برای انتشار داده های اقتصادی کمک کند.

شاخص دلار امریکا DXY

در روز دوشنبه، شاخص دلار آمریکا (USD) با چالش‌هایی در افزایش قابل توجهی مواجه شد و نزدیک به 102.50 ثابت ماند، در حالی که معاملات آتی شاخص سهام ایالات متحده پس از زنگ افتتاحیه در وال استریت، معاملات متفاوتی را نشان داد. علیرغم تلاش کوتاهی برای بهبود در روز دوشنبه، بازده اوراق قرضه 10 ساله خزانه داری ایالات متحده زیر 4 درصد باقی ماند.

AUD/USD دلار استرالیا به دلار امریکا

در جریان نشست آسیایی روز سه شنبه، بانک مرکزی استرالیا (RBA) صورتجلسه نشست سیاستگذاری دسامبر خود را منتشر کرد. سیاست‌گذاران به نشانه‌های تشویق‌کننده پیشرفت تورم اشاره کردند و تأکید کردند که تصمیم‌گیری‌ها برای سخت‌تر شدن بیشتر به داده‌ها و ارزیابی‌های ریسک بستگی دارد. جفت AUD/USD کمترین واکنش را نشان داد و تا حد زیادی بدون تغییر در بالای 0.6700 معامله شد.

در نیوزلند، داده ها نشان می دهد که شاخص اعتماد تجاری ANZ از 30.8 در ماه نوامبر به 33.2 در دسامبر رسیده است. پس از بسته شدن بالاتر در روز دوشنبه، NZD/USD موضع مثبت خود را بالای 0.6200 در اوایل روز سه شنبه حفظ کرد.

یورو به دلار EUR/USD

EUR/USD در روز دوشنبه با افزایش اندکی مواجه شد، اما حرکت جهت گیری مشخصی نداشت. این جفت در صبح روز سه شنبه در کانال باریک بالای 1.0900 به نوسانات خود ادامه داد. انتظار می رود که یورواستات تورم سالانه HICP را 2.4 درصد در ماه نوامبر تایید کند.

پوند به دلار GBP/USD

برعکس، GBP/USD کاهش خود را در روز دوشنبه به دنبال افت شدید روز جمعه افزایش داد و روز را در محدوده منفی بست. اوایل سه‌شنبه، به نظر می‌رسید که این جفت در حدود 1.2650 تثبیت شود. دفتر آمار ملی بریتانیا (ONS) قرار است اطلاعات شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) را برای ماه نوامبر در روز چهارشنبه منتشر کند.

اونس جهانی طلا - XAU/USD

طلا در ابتدای هفته با چالش هایی در جهت تعیین مسیر قطعی روبرو شد و در روز دوشنبه در محدوده باریکی بالای 2020 دلار حرکت کرد. در ساعات اولیه روز سه‌شنبه، XAU/USD ثبات را در محدوده معاملاتی روز قبل حفظ کرد.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس