اخبار فارکسفارکس

بررسی بازار فارکس امروز – دوشنبه 27 آذر

بازار فارکس امروز

آنچه باید در روز دوشنبه 27 آذر در بازار فارکس بدانید:

شاخص دلار امریکا DXY

پس از هفته ای که به دلیل اعلام سیاست های پولی بانک های مرکزی عمده با نوسانات بالا همراه بود، به نظر می رسد با شروع هفته جدید، بازارها تا حدودی ثبات پیدا کرده اند. شاخص دلار آمریکا (USD) نزدیک به 102.50 باقی مانده است که در هفته گذشته بیش از 1 درصد از دست داده است. به نظر می رسد بازده اوراق قرضه 10 ساله خزانه داری ایالات متحده کمتر از 4 درصد تثبیت شده است. تقویم اقتصادی اروپا، داده‌های احساسات IFO آلمان و گزارش ماهانه بوندس‌بانک را نشان خواهد داد. علاوه بر این، فعالان بازار نظرات مقامات بانک مرکزی را به دقت زیر نظر خواهند داشت.

افزایش ریسک که در ابتدا با غافلگیری فدرال رزرو در اواخر چهارشنبه آغاز شد، نشانه هایی از از دست دادن شتاب قبل از آخر هفته را نشان داد. شاخص‌های اصلی وال‌استریت در روز جمعه به صورت مختلط بسته شدند. اوایل روز دوشنبه، معاملات آتی شاخص سهام ایالات متحده نسبتاً بالاتر بود که نشان‌دهنده بهبود جزئی در تمایل کلی ریسک است. سرمایه‌گذاران همچنان به تحولات در ارتباطات بانک مرکزی و شاخص‌های اقتصادی توجه می‌کنند، زیرا شرایط بازار در حال تحول را دنبال می‌کنند.

AUD/USD دلار استرالیا به دلار امریکا

در طول ساعات معاملات آسیایی، داده‌های نیوزلند احساسات مثبتی را نشان داد و شاخص اعتماد مصرف‌کننده Westpac برای سه ماهه چهارم از 80.2 به 88.9 افزایش یافت. علاوه بر این، Business NZ PSI در ماه نوامبر وارد قلمرو توسعه شد و از 48.9 در اکتبر به 51.2 افزایش یافت. در نتیجه، NZD/USD بیش از 0.5 درصد افزایش یافت و به 0.6240 رسید.

یورو به دلار EUR/USD

اگرچه EUR/USD در روز جمعه در محدوده منفی بسته شد، اما افزایش هفتگی بیش از 1% را تجربه کرد. این جفت در صبح اروپا موضع مثبت خود را حفظ کرده و اندکی بالاتر از 1.0900 معامله می شود.

پوند به دلار GBP/USD

پس از عقب نشینی قبل از آخر هفته، به نظر می رسد GBP/USD در اوایل روز دوشنبه در حدود 1.2700 تثبیت شده است.

دلار به ین ژاپن USD/JPY

USD/JPY که برای اولین بار از اواخر ژوئیه در روز پنجشنبه به زیر 141.00 سقوط کرد، در روز جمعه یک بازگشت متوسط را نشان داد. به نظر می رسد این جفت در روز دوشنبه در مرحله تثبیت بالای 142.00 باشد. بانک مرکزی ژاپن قرار است تصمیمات سیاست پولی خود را در نشست آسیایی روز سه شنبه اعلام کند.

اونس جهانی طلا - XAU/USD

پس از رسیدن به نزدیک به 2050 دلار در نیمه دوم هفته گذشته، XAU/USD حرکت صعودی خود را از دست داد زیرا بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده به دنبال کاهش شدید پس از اقدامات فدرال رزرو تثبیت شد. طلا هفته جدید را نسبتاً آرام شروع کرده است و در حدود 2020 دلار در نوسان است.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس