بررسی بازار فارکس امروز – جمعه 24 آذر

بازار فارکس امروز

آنچه باید در روز جمعه 24 آذر در بازار فارکس بدانید:

شاخص دلار امریکا DXY

دلار آمریکا (USD) در روز پنجشنبه برای دومین روز متوالی با کاهش قابل توجهی در برابر همتایان اصلی خود مواجه شد. شاخص دلار آمریکا به زیر 102.00 سقوط کرد و اولین افت خود را از ماه اوت به زیر این سطح نشان داد، قبل از اینکه در اوایل روز جمعه در اطراف آن نقطه ثبات پیدا کرد. اس اند پی گلوبال قرار است امروز از شاخص اولیه مدیران خرید خدمات و تولید در دسامبر برای منطقه یورو، آلمان، بریتانیا و ایالات متحده آمریکا رونمایی کند. علاوه بر این، فدرال رزرو قرار است داده های تولید صنعتی نوامبر را در اواخر روز منتشر کند.

یورو به دلار EUR/USD

بانک مرکزی اروپا (ECB) با ثابت نگه داشتن نرخ های کلیدی و اصلاح پیش بینی های تورم به سمت پایین به انتظارات پایبند بود. بانک مرکزی اروپا در بیانیه سیاست خود تأکید کرد که تصمیمات آتی تضمین می کند که نرخ های سیاست تا زمانی که لازم باشد به اندازه کافی محدود کننده باقی می مانند. در جریان کنفرانس مطبوعاتی پس از نشست، کریستین لاگارد، رئیس بانک مرکزی اروپا، اظهار داشت که کاهش نرخ بهره مورد بحث قرار نگرفته است، و بر لزوم هوشیاری ماندن تاکید کرد زیرا کارهای بیشتری باید انجام شود. موضع جنگ طلبانه لاگارد به یورو کمک کرد و یورو/دلار آمریکا را به بالاترین سطح چند هفته ای بالای 1.1000 رساند. در آخرین به‌روزرسانی، این جفت در حال تثبیت سودهای هفتگی خود درست زیر این سطح است.

پوند به دلار GBP/USD

بانک مرکزی انگلستان (BoE) نرخ بهره را در آخرین جلسه سیاست گذاری سال 5.25 درصد حفظ کرد. سه عضو کمیته سیاست پولی (MPC) به افزایش ۲۵ واحدی نرخ بهره رای دادند. BoE مجدداً تأکید کرد که سیاست پولی احتمالاً برای یک “دوره طولانی” محدود کننده باقی خواهد ماند. اندرو بیلی، فرماندار BoE اظهار داشت که گمانه زنی در مورد کاهش نرخ زودهنگام است و نشان داد که ممکن است نرخ بهره به اوج خود نرسیده باشد. GBP/USD پس از BoE شتاب صعودی گرفت و به بالاترین سطح خود از اواخر اوت در نزدیکی 1.2800 رسید. با این حال، این جفت در اوایل روز جمعه اصلاح فنی را تجربه کرد و به منطقه 1.2750 عقب نشینی کرد.

داده‌های چین در ساعات معاملات آسیایی نشان می‌دهد که تولید صنعتی 6.6 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد داشته است که از انتظار بازار 5.6 درصد پیشی گرفته است. از سوی دیگر، خرده فروشی 10.1 درصد رشد کرد که کمتر از رشد 12.5 درصدی مورد انتظار بود.

AUD/USD دلار استرالیا به دلار امریکا

در استرالیا، جودو بانک مرکب PMI از 46.2 در نوامبر به 47.4 در دسامبر بهبود یافت. AUD/USD واکنش کمی نشان داد و در حدود 0.6700 معامله شد.

بانک ملی سوئیس نرخ بهره را همانطور که پیش بینی می شد در 1.75 درصد نگه داشت. USD/CHF زیان را افزایش داد و به پایین ترین سطح خود از اواخر جولای به زیر 0.8650 رسید. در حالی که این جفت مقداری ضرر را جبران کرد، در هفته بیش از 200 پیپ کاهش داشت.

اونس جهانی طلا - XAU/USD

پس از افزایش قیمت در اواخر روز چهارشنبه، طلا در روز پنجشنبه به 2050 دلار نزدیک شد زیرا بازدهی 10 ساله آمریکا به زیر 4 درصد کاهش یافت. اوایل روز جمعه، XAU/USD درست زیر 2040 دلار بود و بازدهی 10 ساله به 4 درصد بازگشت.

دلار به ین ژاپن USD/JPY

USD/JPY به روند نزولی خود ادامه داد و در روز پنجشنبه به پایین ترین حد خود در چند ماه اخیر به زیر 141.00 رسید. پس از بازگشت دیرهنگام، به نظر می رسد این جفت ارز در آخرین روز معاملاتی هفته در حدود 142.00 تثبیت شده است.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید