بررسی بازار فارکس امروز – پنجشنبه 23 آذر

بازار فارکس امروز

آنچه باید در روز پنجشنبه 23 آذر در بازار فارکس بدانید:

دلار آمریکا در معاملات اوایل پنجشنبه در برابر همتایان خود تحت فشار باقی مانده است و ضررهای قابل توجه خود را پس از رویداد فدرال رزرو (Fed) اواخر روز چهارشنبه افزایش داد. قابل ذکر است که بانک ملی سوئیس (SNB)، بانک انگلستان (BoE) و بانک مرکزی اروپا (ECB) قرار است تصمیمات مربوط به سیاست پولی خود را اواخر امروز اعلام کنند. علاوه بر این، تقویم اقتصادی ایالات متحده برای امروز شامل انتشار هفتگی مطالبات اولیه بیکاری و داده های خرده فروشی در ماه نوامبر است. کریستین لاگارد، رئیس بانک مرکزی اروپا، قرار است یک کنفرانس مطبوعاتی برگزار کند و بینش هایی را در مورد چشم انداز سیاست ارائه دهد و به سوالات پاسخ دهد.

در تصمیم اخیر فدرال رزرو، نرخ بهره بدون تغییر در 5.25٪ -5.5٪ باقی مانده است که با انتظارات برای آخرین جلسه سیاست گذاری سال مطابقت دارد. خلاصه تجدید نظر شده پیش بینی های اقتصادی نشان داد که مقامات نرخ سیاستی 4.6 درصدی را در پایان سال 2024 پیش بینی می کنند که نشان دهنده کاهش احتمالی کل 75 واحد پایه در سال آینده است. در جریان کنفرانس مطبوعاتی پس از نشست، جروم پاول، رئیس، بحث و گفتگو میان سیاستگذاران در مورد مناسب بودن شروع کاهش نرخ بهره را تایید کرد. پاول بر تمرکز آنها بر اجتناب از اشتباه نگه داشتن نرخ های بالا برای مدت طولانی تاکید کرد و اظهار داشت: “ما بسیار متمرکز هستیم که اشتباه نگه داشتن نرخ ها را برای مدت طولانی انجام ندهیم.”

شاخص دلار امریکا DXY

نظرات ملایم، همراه با طرح نقطه ای نرخ بهره، منجر به کاهش شدید بازدهی ایالات متحده شد. اوراق قرضه 10 ساله خزانه داری ایالات متحده در روز چهارشنبه بیش از 4 درصد از دست داد و در اوایل پنجشنبه به کاهش خود ادامه داد و فشار نزولی بیشتری بر دلار وارد کرد. در حال حاضر، بازدهی 10 ساله ایالات متحده در پایین ترین سطح خود از اوایل آگوست قرار دارد و به زیر 4 درصد رسیده است و شاخص دلار آمریکا که در روز چهارشنبه نزدیک به 1 درصد کاهش داشت، 0.3 درصد کاهش یافت و به 102.60 رسید.

AUD/USD دلار استرالیا به دلار امریکا

در طول ساعات معاملات آسیایی، استرالیا داده های مثبت اشتغال را منتشر کرد، به طوری که تغییر اشتغال 61.5+ در ماه نوامبر گزارش شد که به طور قابل توجهی از انتظار بازار 11 هزار نفر فراتر رفت. علاوه بر این، بانک مرکزی استرالیا (RBA) کاهش انتظارات تورمی مصرف‌کننده را از 4.9 درصد به 4.5 درصد در دسامبر اعلام کرد. به دنبال افزایش قابل توجه در روز چهارشنبه، جفت AUD/USD حرکت صعودی خود را حفظ کرد و آخرین بار در بالاترین سطح خود از اواخر جولای معامله شد و از 0.6700 فراتر رفت.

یورو به دلار EUR/USD

جفت EUR/USD اواخر روز چهارشنبه از محدوده باریک معاملاتی هفتگی خود خارج شد و اوایل روز پنجشنبه به بالای 1.0900 رسید. فعالان بازار مشتاقانه منتظر تصمیم بانک مرکزی اروپا (ECB) هستند، جایی که پیش بینی می شود نرخ های کلیدی بدون تغییر باقی بمانند و پیش بینی های اقتصادی به روز شده به دقت مورد بررسی قرار خواهند گرفت.

پوند به دلار GBP/USD

GBP/USD روز چهارشنبه افزایشی بیش از 50 پیپ را تجربه کرد و در اوایل روز پنجشنبه در حدود 1.2650 تثبیت شد. انتظار می‌رود بانک انگلستان (BoE) موضع سیاست خود را حفظ کند و تقسیم آرا به‌ویژه در غیاب کنفرانس مطبوعاتی به دقت رصد خواهد شد.

اونس جهانی طلا - XAU/USD

طلا از کاهش بازدهی آمریکا استفاده کرد و اواخر روز چهارشنبه به بالای 2000 دلار رسید. در صبح اروپا، XAU/USD در روز نسبتاً بالاتر معامله می شود و در حدود 2030 دلار در نوسان است.

دلار به ین ژاپن USD/JPY

USD/JPY شاهد کاهش شدید بود و به زیر 142.00 رسید. در زمان نگارش این مقاله، این جفت تقریبا 1% دیگر در روز کاهش یافت و در حدود 141.50 معامله شد.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید