اخبار فارکسفارکس

بررسی بازار فارکس امروز – چهارشنبه 22 آذر

بازار فارکس امروز

آنچه باید در روز دوشنبه 22 آذر در بازار فارکس بدانید:

گزارش تورم نوامبر ایالات متحده در روز سه شنبه نتوانست جهت روشنی را برای ارزهای اصلی ارائه کند، زیرا فعالان بازار در آستانه اعلام سیاست نهایی فدرال رزرو (Fed) برای سال جاری محتاطانه عمل کردند. تقویم اقتصادی آتی شامل داده‌های شاخص قیمت تولیدکننده (PPI) به همراه انتشار خلاصه تجدیدنظر شده پیش‌بینی‌های اقتصادی (SEP) که معمولاً به عنوان نمودار نقطه‌ای شناخته می‌شود، همراه با بیانیه سیاست است. قرار است جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، یک کنفرانس مطبوعاتی برای بحث در مورد چشم انداز سیاست و پاسخگویی به سوالات برگزار کند.

شاخص دلار امریکا DXY

در ماه نوامبر، مطابق با انتظارات، شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) در ایالات متحده 3.1 درصد به صورت سالانه افزایش یافت. CPI اصلی، بدون احتساب قیمت‌های بی‌ثبات مواد غذایی و انرژی، مطابق با اجماع بازار، در 4 درصد ثابت ماند. به دنبال نوسانات اولیه در پاسخ به ارقام CPI، شاخص دلار آمریکا (USD) زیر 104.00 تثبیت شد. همزمان، بازده اوراق قرضه 10 ساله خزانه داری ایالات متحده به حدود 4.2 درصد کاهش یافت و شاخص های اولیه وال استریت به طور مثبت بسته شدند.

از اوایل چهارشنبه، بازدهی 10 ساله در حدود 4.2 درصد در نوسان است و شاخص دلار آمریکا نزدیک به 104.00 به صورت جانبی معامله می شود. بازار به طور گسترده ای پیش بینی می کند که فدرال رزرو نرخ بهره را در محدوده فعلی 5.25٪ -5.5٪ حفظ کند. سرمایه گذاران به دقت طرح نقطه ای را برای بینش در مورد زمان بندی احتمالی هرگونه تغییر سیاست در سال آینده زیر نظر دارند. کنفرانس مطبوعاتی جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، یک رویداد کلیدی خواهد بود زیرا فعالان بازار به دنبال شفافیت در مورد موضع بانک مرکزی و برنامه های آتی هستند.

AUD/USD دلار استرالیا به دلار امریکا

در اوایل جلسه آسیایی در روز پنجشنبه، اداره آمار استرالیا قرار است داده های اشتغال ماه نوامبر را منتشر کند، در حالی که دانشگاه ملبورن انتظارات تورم مصرف کننده در ماه دسامبر را منتشر خواهد کرد. علیرغم رسیدن به بالای 0.6600 در روز سه شنبه، جفت AUD/USD از سودهای روزانه خود صرف نظر کرد تا ثابت بماند. اوایل چهارشنبه، این جفت نسبتاً پایین تر است و در حدود 0.6550 معامله می شود.

یورو به دلار EUR/USD

EUR/USD در پاسخ به داده های تورم ایالات متحده در روز سه شنبه به بالاترین سطح هفتگی بالای 1.0820 رسید، اما تقلا کرد تا حرکت صعودی خود را حفظ کند. در صبح اروپا، به نظر می رسد این جفت در مرحله تثبیت درست زیر 1.0800 قرار دارد. یورواستات قرار است روز چهارشنبه اطلاعات تولید صنعتی ماه اکتبر را منتشر کند.

پوند به دلار GBP/USD

پس از یک جلسه آرام آسیایی، GBP/USD با فشار نزولی مجدد مواجه شد و در حال حاضر در محدوده منفی زیر 1.2550 معامله می شود. دفتر آمار ملی بریتانیا روز چهارشنبه گزارش داد که تولید ناخالص داخلی (GDP) در ماه اکتبر 0.3 درصد کاهش یافته است. تولیدات صنعتی و تولیدی نیز در مدت مشابه به ترتیب 0.8 و 1.1 درصد کاهش داشته است.

دلار به ین ژاپن USD/JPY

بر اساس داده های ژاپنی که اوایل روز جمعه منتشر شد، شاخص تولید بزرگ Tankan در سه ماهه چهارم از 9 به 12 ارتقا یافت. با این حال، چشم انداز تولید بزرگ Tankan از 10 به 8 کاهش یافت. USD/JPY در ساعات معاملات آسیایی به صعود خود ادامه داد و تا صبح اروپا به سطح 146.00 نزدیک شد.

اونس جهانی طلا - XAU/USD

طلا در دومین روز هفته با کمترین تغییرات بسته شد و در اوایل چهارشنبه برای جذب خریداران تلاش کرد. در حال حاضر، XAU/USD در ضعیف ترین سطح خود در سه هفته گذشته، زیر 1980 دلار معامله می شود.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس