اخبار فارکسفارکس

بررسی بازار فارکس امروز – دوشنبه 20 آذر

بازار فارکس امروز

آنچه باید در روز دوشنبه 20 آذر در بازار فارکس بدانید:

بازارهای مالی در اوایل جلسه دوشنبه نسبتاً آرام هستند زیرا سرمایه گذاران خود را برای انتشار داده های اقتصاد کلان و جلسات بانک مرکزی که اواخر هفته برنامه ریزی شده است آماده می کنند. تقویم اقتصادی فاقد هرگونه انتشار داده های سطح بالا است.

شاخص دلار امریکا DXY

شاخص دلار آمریکا (USD) پس از انتشار گزارش خوش‌بینانه مشاغل نوامبر، توانست یک زنجیره باخت سه هفته‌ای را بشکند. طبق گزارش اداره آمار کار ایالات متحده در روز جمعه، این گزارش افزایش 199,000 نفری حقوق و دستمزد غیرکشاورزی (NFP) را نشان می دهد که همراه با کاهش نرخ بیکاری از 3.9٪ به 3.7٪ است. از اوایل دوشنبه، شاخص USD در حدود 104.00 ثابت باقی می ماند. همزمان، بازده اوراق قرضه 10 ساله خزانه داری ایالات متحده همچنان بالای 4.2 درصد در نوسان است و معاملات آتی شاخص سهام ایالات متحده در این روز نسبتاً پایین تر است.

داده های اخیر چین نشان می دهد که شاخص قیمت مصرف کننده در ماه نوامبر 0.5 درصد کاهش ماهانه به ماه نشان می دهد که به کاهش نرخ تورم سالانه CPI به -0.5 درصد از 0.2- در اکتبر کمک می کند.

یورو به دلار EUR/USD

EUR/USD پایین ترین سطح خود را در سه هفته گذشته تجربه کرد و در روز جمعه به زیر 1.0730 سقوط کرد و هفته را در محدوده منفی بسته کرد. این جفت در حال حاضر در حال تثبیت ضررهای هفته قبل است و در روز دوشنبه بالای 1.0750 معامله می شود.

پوند به دلار GBP/USD

GBP/USD در ابتدای هفته در کانال باریکی در حدود 1.2550 حرکت می کند. روز سه‌شنبه شاهد انتشار ارقام بازار کار دفتر آمار ملی بریتانیا برای ماه اکتبر خواهیم بود که به طور بالقوه بر مسیر این جفت تاثیر می‌گذارد.

دلار به ین ژاپن USD/JPY

پس از نوسانات قابل توجه در نیمه دوم هفته قبل در بحبوحه گمانه زنی ها در مورد موضع بانک مرکزی ژاپن در مورد نرخ های منفی، USD/JPY شتاب گرفت و در اوایل دوشنبه به بالای 145.00 رسید.

اونس جهانی طلا - XAU/USD

طلا همچنان با فشار نزولی مواجه است و کاهش هفتگی خود را در روز جمعه افزایش داد اما توانست اندکی بالای 2000 دلار بسته شود. XAU/USD در حال تلاش برای غلبه بر فشارهای نزولی است و در حال آزمایش سطح کلیدی 2000 دلار در صبح روز دوشنبه در اروپا است.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس