اخبار فارکسفارکس

بررسی بازار فارکس امروز – جمعه 17 آذر

بازار فارکس امروز

آنچه باید در روز جمعه 17 آذر در بازار فارکس بدانید:

شاخص دلار امریکا DXY

روز پنجشنبه، دلار آمریکا (USD) در برابر همتایان اصلی خود با روند ضعیفی روبرو شد و با بازگشت ریسک به بازارها، یک زنجیره برد سه روزه را شکست. شاخص دلار آمریکا که منعکس کننده عملکرد دلار است، با کاهش مواجه شد. امروز در بازار فارکس فعالان بازار از نزدیک به گزارش مشاغل نوامبر از ایالات متحده، که شامل داده های مهمی مانند حقوق و دستمزد غیرکشاورزی (NFP) و تورم دستمزدها، چشم دوخته اند. علاوه بر این، تقوم اقتصادی ایالات متحده شامل بررسی اولیه احساسات مصرف کننده دانشگاه میشیگان برای ماه دسامبر است.

با وجود گشایش متفاوت، شاخص‌های اصلی وال استریت در روز پنج‌شنبه شتاب گرفتند و نزدک کامپوزیت با 1.5 درصد افزایش پیشتاز شد. همزمان، بازده اوراق قرضه 10 ساله خزانه داری ایالات متحده زیر 4.2 درصد باقی ماند که پس از کاهش بیش از 3 درصدی در نیمه اول هفته، بهبود یافت. اوایل روز جمعه، معاملات آتی شاخص سهام ایالات متحده در این روز ثابت بود و شاخص دلار در حال تثبیت زیان های خود از روز پنجشنبه است و کمی بالاتر از 103.50 قرار دارد.

با نگاهی به آینده، تمرکز بازار بر گزارش مشاغل ایالات متحده است، جایی که پیش بینی می شود نرخ بیکاری بدون تغییر در 4.3٪ باقی بماند و انتظار می رود NFP افزایش 180000 شغلی را نشان دهد. این شاخص‌های اقتصادی احتمالاً نقش مهمی در شکل‌دهی احساسات بازار و تأثیرگذاری بر جهت دلار آمریکا در آینده نزدیک خواهند داشت.

دلار به ین ژاپن USD/JPY

در طول ساعات معاملات آسیایی، داده‌های ژاپن نشان داد که تولید ناخالص داخلی (GDP) با نرخ سالانه 2.9 درصد در سه ماهه سوم کاهش یافته است که در مقایسه با برآورد بازار که 2.1 درصد کاهش داشت، نتیجه بدتر از حد انتظار را نشان می‌دهد. به دنبال افت قابل توجهی که به دلیل غافلگیری از سوی بانک جنگ طلب ژاپن در روز پنجشنبه انجام شد، به نظر می رسد جفت USD/JPY تا حدودی ثبات پیدا کرده است و کمی بالاتر از 144.00 در روز جمعه نگه داشته شده است.

یورو به دلار EUR/USD

جفت یورو/دلار در روز پنج شنبه افزایش اندکی را تجربه کرد اما برای بازپس گیری سطح 1.0800 تلاش کرد. در صبح روز جمعه اروپا، این جفت در یک کانال باریک درست زیر این آستانه حرکت کرد.

پوند به دلار GBP/USD

پس از یک زنجیره باخت سه روزه، GBP/USD موفق شد افت خود را کاهش دهد و در روز جمعه وارد مرحله تثبیت کمی زیر 1.2600 شد. بانک مرکزی انگلیس قرار است داده های انتظارات تورم مصرف کننده را بعداً در جلسه اروپا منتشر کند، که ممکن است بر جهت جفت ارز تأثیر بگذارد.

اونس جهانی طلا - XAU/USD

طلا در انجام یک حرکت قاطع با چالش هایی روبرو شد و روز پنجشنبه تقریباً بدون تغییر، درست زیر 2030 دلار بسته شد. اوایل روز جمعه، XAU/USD نزدیک به این سطح در نوسان است که نشان دهنده فقدان حرکت جهت گیری واضح در بازار فلزات گرانبها است.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس