بررسی بازار فارکس امروز – چهارشنبه 15 آذر

بازار فارکس امروز

آنچه باید در روز چهارشنبه 15 آذر در بازار فارکس بدانید:

برای دومین روز متوالی در روز سه‌شنبه، دلار آمریکا (USD) در برابر همتایان خود قدرت نشان داد و شاخص دلار را به بالاترین سطح خود در تقریبا دو هفته گذشته رساند. در حالی که سرمایه گذاران مشتاقانه منتظر انتشار داده های تغییر اشتغال ADP برای ماه نوامبر هستند، شاخص دلار در حال تثبیت سودهای هفتگی خود است و در اطراف نرخ 104.00 قرار دارد. تقویم اقتصادی پیش رو برای ایالات متحده شامل تراز تجاری کالا برای ماه اکتبر و هزینه های کار واحد برای سه ماهه سوم است. علاوه بر این، بانک کانادا (BoC) قرار است تصمیم خود درباره نرخ بهره را در اواخر روز اعلام کند.

شاخص دلار امریکا DXY

داده‌های ایالات متحده در روز سه‌شنبه نشان داد که فعالیت‌های تجاری در بخش خدمات در ماه نوامبر قوی‌تر از پیش‌بینی‌ها گسترش یافته است. با این حال، تعداد فرصت های شغلی کاهش یافته است و از 9.35 میلیون در سپتامبر به 8.7 میلیون در اکتبر کاهش یافته است. علی‌رغم ماهیت مختلط داده‌ها، که در ابتدا باعث کاهش رشد دلار در اوایل جلسه آمریکا شد، این ارز پیش از پایان روز توانست قدرت خود را به دست آورد، که تحت حمایت جو محتاطانه بازار بود.

در این دوره، مؤسسه رتبه بندی اعتباری مودیز، چشم انداز خود از رتبه اعتباری چین را از «پایدار» به «منفی» کاهش داد. به گزارش رویترز، منطق پشت این تصمیم افزایش خطرات برای رشد و بحران در بخش املاک بود که به نگرانی در مورد دومین اقتصاد بزرگ جهان کمک می کند.

یورو به دلار EUR/USD

جفت ارز EUR/USD برای غلبه بر فشار نزولی تلاش کرد و پنجمین روز متوالی خود را در قلمرو منفی در روز سه شنبه ثبت کرد. در اوایل روز چهارشنبه، این جفت به زیر سطح 1.0800 ادامه داد. Eurostat قرار است در اواخر جلسه، داده های خرده فروشی ماه اکتبر را منتشر کند.

USD/CAD رشد کرد و در روز سه‌شنبه به منطقه 1.3600 رسید، اما اوایل چهارشنبه با کاهش حرکت مواجه شد. انتظار می رود بانک کانادا (BoC) نرخ بهره را در سطح 5 درصد حفظ کند.

پوند به دلار GBP/USD

پوند/دلار پوند در روز سه شنبه متحمل ضرر شد اما اوایل چهارشنبه در حدود 1.2600 تثبیت شد. کمیته سیاست مالی بانک انگلستان (BoE) قرار است پس از نشست اخیر خود بیانیه ای را منتشر کند.

دلار به ین ژاپن USD/JPY

ریوزو هیمینو، معاون بانک ژاپن (BOJ) روز چهارشنبه اعلام کرد که هیچ برنامه از پیش تعیین شده ای برای خروج از سیاست پولی آسان وجود ندارد. به دنبال این اظهارات، USD/JPY اندکی کاهش یافت و آخرین بار در محدوده باریکی در حدود 147.00 نوسان داشت.

اونس جهانی طلا - XAU/USD

طلا پس از نوسانات روز دوشنبه به اصلاح نزولی خود ادامه داد و در روز سه شنبه به محدوده 2010 دلار سقوط کرد. با این حال، XAU/USD اوایل روز چهارشنبه افزایش یافت و آخرین بار در محدوده مثبت حدود 2030 دلار معامله شد.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید