بررسی بازار فارکس امروز – سه شنبه 14 آذر

بازار فارکس امروز

آنچه باید در روز سه شنبه 14 آذر در بازار فارکس بدانید:

دلار در ابتدای هفته به دلیل جریان های امن و افزایش بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده تقویت شد و در روز دوشنبه نزدیک به 0.5 درصد افزایش یافت و در اوایل سه شنبه بالای 103.50 تثبیت شد. سرمایه‌گذاران اکنون روی داده‌های JOLTS Job Openings در ماه اکتبر و نظرسنجی PMI خدمات ISM برای نوامبر تمرکز کرده‌اند.

شاخص دلار امریکا DXY

در جبهه ژئوپلیتیک، شاخص‌های اصلی وال استریت در اولین روز معاملاتی هفته به‌دلیل نگرانی‌ها در مورد بحران اسرائیل و حماس که به طور بالقوه به یک درگیری گسترده‌تر در خاورمیانه تبدیل شده است، با کاهش قابل توجهی باز شدند. معاملات آتی شاخص سهام ایالات متحده بین 0.2٪ و 0.4٪ کاهش یافت که نشان دهنده یک روحیه ریسک محتاطانه مداوم است.

در رابطه با وضعیت غزه، مارتین گریفیتس، مقام ارشد امداد اضطراری سازمان ملل متحد، نسبت به تشدید شرایط ابراز نگرانی کرد و اظهار داشت که هر بار که فکر می‌کنند اوضاع در غزه نمی‌تواند بیشتر از این آخرالزمانی شود.

AUD/USD دلار استرالیا به دلار امریکا

در مورد سیاست پولی، پس از نشست دسامبر، بانک مرکزی استرالیا (RBA) نرخ سیاستی را مطابق با انتظارات در 4.35٪ حفظ کرد. RBA تاکید کرد که هر گونه تشدید بیشتر سیاست پولی به داده ها و ارزیابی در حال تحول ریسک ها بستگی دارد. در نتیجه، AUD/USD با فشار نزولی مواجه شد و به زیر 0.6600 سقوط کرد.

یورو به دلار EUR/USD

روز دوشنبه، EUR/USD با کاهش به سمت 1.0800 مواجه شد و به پایین ترین سطح خود در بیش از دو هفته گذشته رسید. اگرچه این جفت ارز در پایان جلسه آمریکا به حدود 1.0850 بازگشت، اما برای حفظ شتاب بهبود خود تلاش کرد و آخرین بار مشاهده شد که اندکی زیر این سطح نوسان داشت.

پوند به دلار GBP/USD

در همین حال، GBP/USD در روز دوشنبه با از دست دادن بیش از 50 پیپ مواجه شد و اوایل روز سه‌شنبه زیر سطح 1.2650 تثبیت شد. تقویم اقتصادی بریتانیا هیچ گونه انتشار داده های کلان اقتصادی سطح بالایی را شامل نمی شود.

دلار به ین ژاپن USD/JPY

USD/JPY در روز دوشنبه افزایش اندکی را ثبت کرد، اما در ساعات معاملاتی آسیایی در روز سه‌شنبه در رسیدن به بالای 147.00 با مشکل مواجه شد. داده های قبلی ژاپن نشان داد که شاخص قیمت مصرف کننده توکیو 2.6 درصد به صورت سالانه در ماه نوامبر افزایش یافت که نشان دهنده سرعت کمتری نسبت به افزایش 3.3 درصدی ثبت شده در اکتبر است.

اونس جهانی طلا - XAU/USD

طلا پس از رسیدن به بالاترین رکورد جدید تاریخ در نزدیکی 2150 دلار در روز دوشنبه تحت یک اصلاح نزولی شدید قرار گرفت و به طور قابل توجهی در محدوده منفی بسته شد. طبق آخرین مشاهدات، XAU/USD در حال تثبیت زیان خود به زیر 2050 دلار بود.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید