اخبار فارکسفارکس

بازار فارکس امروز – جمعه 3 آذر

بازار فارکس امروز

آنچه باید در روز جمعه 3 آذر در بازار فارکس بدانید:

شرایط معاملات در روز پنجشنبه به دلیل تعطیلات شکرگزاری ضعیف بود که منجر به کاهش نقدینگی شد. روز جمعه، جفت ارزهای اصلی به معاملات در محدوده های آشنا ادامه دادند. پیش‌بینی می‌شود که انتشار آتی داده‌های PMI تولید و خدمات جهانی S&P در ایالات متحده، قبل از آخر هفته، با فعالیت بازارهای سهام و اوراق قرضه ایالات متحده برای نیم روز، یک نقطه برجسته در تقویم اقتصادی باشد.

شاخص دلار امریکا DXY

شاخص دلار آمریکا پس از بازگشت دو روزه، در روز پنج‌شنبه کاهشی جزئی را ثبت کرد. گزارش مثبت PMI از آلمان، منطقه یورو و بریتانیا به تقاضا برای ارزهای اروپایی کمک کرد. در زمان گزارش، شاخص USD تقریباً بدون تغییر در 103.70 بود.

داده‌های قبلی نیوزلند نشان می‌دهد که فروش خرده‌فروشی ex Autos در سه‌ماهه سوم به میزان 1 درصد افزایش یافته است و از انتظارات بازار فراتر رفته است. NZD/USD در پاسخ به این داده ها اندکی افزایش یافت و در حدود 0.6050 اندکی بالاتر معامله شد.

دلار به ین ژاپن USD/JPY

در ژاپن، PMI تولیدی بانک جیبون در ماه نوامبر به 48.1 کاهش یافت، در حالی که PMI خدمات بالاتر از 51.7 بود. شاخص ملی قیمت مصرف کننده در ژاپن در ماه اکتبر به 3.3 درصد افزایش یافت. USD/JPY ابتدا در ساعات معاملات آسیایی به 149.20 کاهش یافت، اما قبل از جلسه اروپا به 149.50 بازگشت.

یورو به دلار EUR/USD

EUR/USD روز پنجشنبه در محدوده باریکی کمی بالای 1.0900 نوسان داشت و در اوایل جمعه به حرکت جانبی خود ادامه داد. انتظار می رود کریستین لاگارد، رئیس بانک مرکزی اروپا، سخنرانی کند، اما هیچ اظهارنظری در مورد تغییر سیاست یا چشم انداز اقتصادی پیش بینی نمی شود. موسسه اقتصادی Ifo آلمان نظرسنجی احساسات تجاری را برای ماه نوامبر منتشر خواهد کرد.

پوند به دلار GBP/USD

GBP/USD، پس از رسیدن به بالاترین سطح چند هفته‌ای بالای 1.2570 در روز پنج‌شنبه، برخی افزایش‌ها را پشت سر گذاشت اما مثبت بسته شد. در اوایل روز جمعه، این جفت در مرحله تثبیت زیر 1.2550 باقی ماند.

اونس جهانی طلا - XAU/USD

طلا معاملات روز پنجشنبه را ثابت، کمی بالای 1990 دلار به پایان رساند و در اوایل روز جمعه فاقد حرکت جهت گیری واضح بود. بازار به حرکت در آرامش روز شکرگزاری ادامه می دهد.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس