بازار فارکس امروز – چهارشنبه 1 آذر

بازار فارکس امروز

آنچه باید در روز چهارشنبه 1 آذر در بازار فارکس بدانید:

شاخص دلار امریکا DXY

پس از کاهش قابل توجه در روز دوشنبه، شاخص دلار آمریکا (USD) در روز سه‌شنبه افزایش اندکی را نشان داد و در اوایل روز چهارشنبه در برابر همتایان خود انعطاف‌پذیر شده است. پیش از تعطیلات شکرگزاری، تقویم اقتصادی ایالات متحده شامل داده های سفارشات کالاهای بادوام اکتبر و مطالبات اولیه هفتگی بیکاری وزارت کار ایالات متحده می شود. علاوه بر این، کمیسیون اروپا داده های اولیه شاخص اعتماد مصرف کننده را برای ماه نوامبر بعداً در جلسه آمریکا منتشر خواهد کرد.

در صورتجلسه جلسه سیاست گذاری 31 اکتبر تا 1 نوامبر، فدرال رزرو (Fed) رویکردی وابسته به داده های آینده را حفظ کرد و ابراز تمایل کرد که با احتیاط ادامه دهد. با این حال، این سند نشان می‌دهد که سیاست‌گذاران احتمال تشدید بیشتر سیاست‌ها را در صورتی که پیشرفت به سوی هدف تورمی ناکافی تلقی شود، تأیید کرده‌اند. بازده اوراق قرضه 10 ساله خزانه داری ایالات متحده پس از انتشار حدود 4.4 درصد تثبیت شد و شاخص های اصلی وال استریت روز را با زیان متوسط به پایان رساندند.

رویترز اوایل روز چهارشنبه گزارش داد که انتظار می‌رود مشاوران دولت چین برای سال آینده هدف رشد اقتصادی بین 4.5 تا 5 درصد را اعلام و پیشنهاد کنند. این گزارش همچنین خاطرنشان کرد که پیش‌بینی می‌شود محرک‌های پولی نقش محدودتری را ایفا کند، زیرا بانک مرکزی نگرانی‌های خود را در مورد افزایش اختلاف نرخ بهره با غرب ابراز کرده است.

یورو به دلار EUR/USD

EUR/USD روز سه شنبه با کاهش قیمت بسته شد اما بالای سطح 1.0900 را نگه داشت. کریستین لاگارد، رئیس بانک مرکزی اروپا، اظهار داشت که اکنون زمان اعلام پیروزی در برابر تورم نیست.

پوند به دلار GBP/USD

GBP/USD برای سومین روز معاملاتی متوالی افزایشی را ثبت کرد و به بالاترین سطح خود از اوایل سپتامبر به بالای 1.2550 در روز سه شنبه رسید. این جفت ارز در اوایل روز چهارشنبه سودهای خود را زیر این سطح تثبیت کرد و انتظار می رود جرمی هانت وزیر دارایی بیانیه بودجه پاییز را در ساعات معاملاتی اروپا ارائه کند.

دلار به ین ژاپن USD/JPY

دفتر کابینه ژاپن با اشاره به تاثیر منفی تقاضای ضعیف بر مخارج سرمایه ای و مخارج مصرف کننده، دیدگاه خود را در مورد کل اقتصاد در ماه نوامبر کاهش داد. USD/JPY در ابتدا به سمت 147.00 سقوط کرد و به پایین‌ترین سطح خود در بیش از دو ماه گذشته رسید و سپس در زمان نگارش مقاله در محدوده 149.00 معامله شد.

اونس جهانی طلا - XAU/USD

افزایش قیمت طلا در روز سه شنبه ادامه یافت و XAU/USD برای اولین بار از اوایل نوامبر از 2000 دلار گذشت. در آخرین به روز رسانی، این جفت در روز با اندکی افزایش قیمت در 2005 دلار معامله می شد.

منبع: fxstreet.com
تجارت آفرین فارکس
تیم خبری
نویسندهتیم خبری
تیم تولید خبر سایت تجارت آفرین - مرجعه اخبار فارکس در ایران

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس