بازار فارکس امروز | سه شنبه 14 شهریور

اخبار امروز فارکساخبار امروز فارکس

آنچه باید در روز سه شنبه 14 شهریور در بازار فارکس بدانید:

به دنبال حرکات متلاطم روز دوشنبه، به نظر می رسد بازارها در اوایل سه شنبه محتاط شده اند. به دنبال اعلام سیاست بانک مرکزی استرالیا (RBA)، دلار استرالیا تحت فشار نزولی شدید باقی می‌ماند و دلار آمریکا از جو ریسک‌گریزی سود می‌برد. S&P Global اصلاحاتی را در داده‌های PMI آگوست منتشر خواهد کرد، یورواستات داده‌های شاخص قیمت تولیدکننده (PPI) را برای ماه ژوئیه منتشر خواهد کرد و تقویم اقتصادی ایالات متحده سفارش‌های کارخانه جولای را در اواخر روز منتشر خواهد کرد.

AUD/USD دلار استرالیا به دلار امریکا

پس از نشست سیاست پولی در سپتامبر، RBA اعلام کرد که نرخ سیاست – نرخ رسمی نقدی (OCR) – را بدون تغییر در 4.10٪، همانطور که عموماً انتظار می‌رفت، باقی گذاشت. این بانک در بیانیه سیاست خود تکرار کرد که “ممکن است به تشدید بیشتر سیاست های پولی نیاز باشد” و خاطرنشان کرد که نرخ های بهره بالاتر برای ایجاد “توازن پایدارتر” بین عرضه و تقاضا کار می کند. AUD/USD پس از رویداد RBA به سمت جنوب چرخید و آخرین بار با کاهش 1.3 درصدی به صورت روزانه در 0.6375 مشاهده شد.

در همین حال، داده‌های چین نشان داد که Caixin Services PMI از 54.1 به 51.8 در ماه آگوست کاهش یافت و نگرانی‌ها در مورد کندی اقتصاد چین را احیا کرد. با انعکاس وضعیت بد بازار، شاخص ترکیبی شانگهای نزدیک به 1 درصد سقوط کرد و شاخص هانگ سنگ نزدیک به 2 درصد کاهش یافت.

شاخص دلار امریکا DXY

پس از سه روز آخر هفته، معاملات آتی شاخص سهام ایالات متحده در زمان انتشار 0.3 درصد کاهش یافت. شاخص دلار آمریکا نزدیک به 104.50 درصد در بالاترین سطح خود از اواخر ماه مه معامله شد و بازده اوراق قرضه 10 ساله خزانه داری آمریکا نزدیک به 4.2 درصد ثابت بود.

یورو به دلار EUR/USD

تحت فشار تقویت مجدد دلار، EUR/USD در اوایل صبح اروپا شروع به کاهش کرد و آخرین بار نزدیک به 1.0770 معامله شد.

پوند به دلار GBP/USD

GBP/USD اولین روز هفته را در محدوده مثبت بسته بود، اما اوایل روز سه شنبه به زیر 1.2600 بازگشت و تمام سودهای روز دوشنبه را از بین برد.

دلار به ین ژاپن USD/JPY

USD/JPY اوایل روز سه شنبه افزایش یافت و تا منطقه 147.00 پیش رفت. PMI خدمات بانک جیبون در ژاپن به 54.3 رسید که با برآورد اولیه و انتظارات بازار مطابقت داشت.

اونس جهانی طلا - XAU/USD

قیمت طلا در روز دوشنبه نزدیک به 1940 دلار بسته شد اما اوایل روز سه شنبه تحت فشار نزولی ملایمی قرار گرفت و بازده اوراق قرضه 10 ساله خزانه داری ایالات متحده پس از افزایش روز جمعه ثابت ماند.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید