خریداران طلا در حالی که قیمت بالاتر از مرز 1900 دلار است همچنان امیدوار هستند

XAUUSD TJA GOLD

اونس جهانی طلا XAUUSD در اوایل روز سه‌شنبه در زیر سطح مقاومت کلیدی 1923 دلار باز شد و در حال حاضر در حال کاهش است. با وجود این کاهش، طلا در محدوده مشاهده شده در روز دوشنبه باقی می ماند.

دلیل اصلی کاهش اخیر قیمت طلا، بازگشت تمایل به ریسک است که منجر به افزایش تقاضا برای دلار آمریکا به عنوان یک پناهگاه امن شده است. نگرانی ها در مورد بازار املاک چین وجود دارد، به ویژه در رابطه با خطر نکول بدهی های دریایی کانتری گاردن در صورت عدم پرداخت سررسید روز سه شنبه.

علاوه بر این، درگیری بین حماس و اسرائیل همچنان بر احساسات سرمایه گذاران تاثیر می گذارد. وال استریت در حالی که ایالات متحده و متحدانش درگیر تلاش های دیپلماتیک برای مدیریت اوضاع بودن سودهایی را کسب کرد.

با این حال، بازارهای مالی به دلیل عدم رخدادهای مثبت از دیدار طولانی نتانیاهو و بلینکن که بیش از هفت ساعت به طول انجامید، ناآرام هستند. علاوه بر این، سرمایه گذاران در انتظار گزارش های درآمد قابل توجه سه ماهه سوم از ایالات متحده در این هفته محتاط هستند.

بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده در حال افزایش است و به تقویت دلار آمریکا و کاهش قیمت طلا کمک می کند، علیرغم اظهارات پاتریک هارکر، رئیس فدرال رزرو فیلادلفیا، که تاکید کرد در حال حاضر نباید افزایش نرخ بهره را در نظر گرفت.

با نگاهی به آینده، تمرکز بر روی داده‌های فروش خرده‌فروشی ایالات متحده است که پیش‌بینی می‌شود در سپتامبر 0.3 درصد کاهش یابد. معامله گران طلا همچنین اظهارات چندین سیاست گذار فدرال رزرو از جمله جان ویلیامز، میشل بومن، تام بارکین و نیل کشکاری را به دقت زیر نظر خواهند داشت.

علاوه بر این، به‌روزرسانی‌های مربوط به مناقشه خاورمیانه همچنان بر احساس ریسک تأثیر می‌گذارد و بر ارزش دلار آمریکا و قیمت طلا تأثیر می‌گذارد.

تحلیل فنی اونس جهانی طلا

از نظر تحلیل تکنیکال، قیمت طلا در حال حاضر پس از اصلاح از بالاترین سطح سه هفته ای 1933 دلار در حال تثبیت است. فشار فروش کمتر از میانگین متحرک 100 روزانه (DMA) در 1923 دلار وجود دارد. سطح پشتیبانی فوری 1908 دلار است و در صورت نقض آن، تلاقی رقم گرد و نسبتاً مسطح 50 DMA در 1900 دلار آزمایش خواهد شد. یک اصلاح بیشتر می تواند DMA 21 را در 1880 دلار هدف قرار دهد.

TJA17XAU_USD-638331114190631558

شاخص قدرت نسبی 14 روزه (RSI) به راحتی بالاتر از خط وسط است، که نشان می دهد خریداران طلا ممکن است در سطوح پایین تر از حمایت برخوردار شوند. تا زمانی که حمایت قوی 1900 دلار دست نخورده باقی بماند، قیمت طلا ممکن است برای 200 DMA کلیدی 1930 دلار باشد. قبل از آن، 100 DMA در 1923 دلار چالشی برای کاهش تعهدات است. با افزایش بیشتر، آزمایش مجدد بالاترین قیمت سه هفته ای در 1933 دلار و بالاترین قیمت 20 سپتامبر در 1947 دلار می تواند در افق باشد.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید