کاهش بازدهی خزانه داری ایالات متحده به افزایش ارزش سهام کمک می کند

wallstreet

به نظر می رسد میانگین صنعتی داوجونز (DJIA) روند نزولی خود را در نمودار روزانه معکوس کرده است، زیرا در این هفته پس از یک دوره تثبیت، جایگاه خود را به دست آورده است. در سه جلسه معاملاتی گذشته، شاخص به ترتیب 0.87، 0.59 و 0.40 درصد افزایش یافت که پس از سه هفته افت، چرخشی را نشان داد.

با کمال تعجب، درگیری اسرائیل و حماس، که در ابتدا گمان می رفت موجب فروش در بازار سهام شود، در واقع به نفع سهام ایالات متحده بوده است. به دنبال تلاش‌های عربستان سعودی برای کاهش تنش‌های منطقه‌ای، جهش فوری قیمت نفت معکوس شد و قیمت‌های آتی وست تگزاس اینترمدیت (WTI) در روز چهارشنبه به زیر 85 دلار در هر بشکه رسید.

یکی دیگر از پیامدهای غیرمنتظره مناقشه اسرائیل و فلسطین، هجوم سرمایه گذاری های امن به خزانه های ایالات متحده است. این افزایش تقاضا به افزایش قیمت اوراق و در نتیجه کاهش بازده منجر شده است. از آنجایی که افزایش بازدهی خزانه داری به کاهش اخیر بازار سهام کمک کرده است، کاهش بازدهی از افزایش مجدد تقاضای سهام حمایت می کند.

مقامات فدرال رزرو همچنین نیاز به افزایش بیشتر نرخ بهره در سال جاری را کم اهمیت جلوه داده اند و بر این باورند که بازدهی خزانه داری به سطح کافی رسیده است.

با این حال، عواملی وجود دارند که می توانند با حرکت مثبت سهام مقابله کنند. انتشار شاخص قیمت تولید کننده (PPI) در روز چهارشنبه تورم اصلی را بالاتر از حد انتظار نشان داد و داده های شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) آتی در روز پنجشنبه (امروز) تایید می کند که آیا تورم اصلی در بین مصرف کنندگان در حال افزایش است یا خیر.

علاوه بر این، عملکرد مؤلفه های میانگین صنعتی داوجونز، با شروع سود سه ماهه سوم جی پی مورگان، که آغاز فصل سود در روز جمعه است، به طور قابل توجهی بر شاخص تأثیر خواهد گذاشت.

از نظر بازدهی خزانه داری، هر دو بازده خزانه داری 10 ساله و 30 ساله ایالات متحده بازدهی خود را به میزان قابل توجهی کاهش داده اند، در حالی که اسناد خزانه کوتاه مدت افزایش اندکی را تجربه می کنند و منحنی بازدهی را بیشتر معکوس می کند. بازدهی خزانه داری 30 ساله از 5 درصد در سپتامبر به 1.71 درصد در روز چهارشنبه کاهش یافته است.

مقامات بانک فدرال رزرو، مانند مری دالی، نشان داده اند که بازدهی بالاتر خزانه داری می تواند به عنوان جایگزینی برای نرخ های بهره بالاتر عمل کند و به طور بالقوه منجر به کاهش هزینه ها و سرمایه گذاری شود. این دیدگاه نشان دهنده بی میلی برای افزایش بیشتر نرخ بهره است.

این باور که فدرال رزرو نرخ های بهره را در جلسات نوامبر و دسامبر بدون تغییر نگه می دارد، همانطور که توسط ابزار CME FedWatch نشان داده شده است، امیدواری را در میان خریداران کاهش می دهد که پیش بینی می کنند قیمت سهام در سال آینده به دلیل بهبود سود و ارزش گذاری افزایش یابد.

تورم همچنان یکی از نگرانی‌های معامله‌گران است، به‌طوری‌که شاخص اصلی PPI بیش از حد انتظار افزایش می‌یابد که به طور بالقوه منجر به گمانه‌زنی در مورد نرخ‌های بهره بالاتر از سوی بانک مرکزی می‌شود. معامله گران اکنون به دنبال داده های CPI روز پنجشنبه هستند تا ببینند آیا تورم بالاتر مشاهده شده در شاخص اصلی PPI به بازار مصرف گسترده تر نیز گسترش می یابد یا خیر.

فصل اعلام سود شرکت ها در حال بازگشت است و JPMorgan نتایج سه ماهه سوم خود را در روز جمعه گزارش خواهد داد. تحلیلگران چشم انداز سود خود را به سمت بالا اصلاح کرده اند و اجماع در حال حاضر 3.87 دلار در سود هر سهم (EPS) در 39.3 میلیارد دلار درآمد است. عملکرد قوی جی پی مورگان، یکی از بزرگ‌ترین بانک‌های ایالات متحده، می‌تواند باعث افزایش بازار گسترده‌تر شود، زیرا اغلب به‌عنوان راه‌حلی برای روند سود تلقی می‌شود.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید