چهارمین افت هفتگی متوالی S&P 500 با وجود کاهش نرخ تورم – بازدهی خزانه داری افزایش یافت

wallstreet

هفته گذشته، شاخص S&P 500 با افت 0.74 درصدی مواجه شد و چهارمین هفته متوالی کاهش را رقم زد. این عملکرد ضعیف علی‌رغم کاهش نرخ تورم اصلی رخ داد، همانطور که داده‌های هزینه‌های مصرف شخصی (PCE) نشان داد که تورم با کندترین نرخ خود در دو سال اخیر رشد کرده است.

روز دوشنبه، S&P 500 روز پرنوسانی داشت اما در نهایت با کمترین تغییر بسته شد. اخبار مربوط به تسلا (TSLA) مبنی بر کاهش تحویل و تولید در سه ماهه سوم بر سهام خودرو تأثیر منفی گذاشت. اعتصاب کارگران متحد خودرو (UAW) قبلاً بر خودروسازان ایالات متحده تأثیر گذاشته بود و جمعه گذشته به کارخانه مونتاژ لنسینگ دلتا تاونشیپ جنرال موتورز (GM) و کارخانه فورد (F) شیکاگو گسترش یافت.

عملکرد این هفته S&P 500 به شدت به داده های اقتصادی و بازدهی خزانه داری ایالات متحده بستگی دارد. PMI خدمات ISM ایالات متحده برای چهارشنبه برنامه ریزی شده است، به دنبال آن گزارش حقوق و دستمزد غیرکشاورزی (NFP) برای ماه سپتامبر در روز جمعه، که انتظار می رود هر دو به دلیل انتشار داده های اخیر مثبت باشند.

در روز سه‌شنبه، S&P 500، NASDAQ و Dow Jones Industrial Average همگی با افزایش بازدهی خزانه‌داری ایالات متحده کار خود را با مشکل شروع کردند زیرا بازدهی خزانه داری 30 ساله در 4.85 درصد و بازدهی خزانه 3 ماهه بالای 5.5 درصد بود.

دوشنبه شاهد گزارش‌های بهتر از حد انتظار برای تولید ایالات متحده از سوی مؤسسه مدیریت تامین (ISM) بودیم، با شاخص مدیران خرید تولیدی ISM (PMI) برای سپتامبر در 49، بالاتر از 47.7 مورد انتظار. شاخص PMI تولید جهانی S&P نیز قوی‌تر از آنچه پیش‌بینی می‌شد نشان داد. با این حال، هر دو گزارش همچنان حاکی از انقباض جزئی در بخش تولید است.

شاخص اشتغال تولیدی ISM از 48.5 در ماه آگوست به 51.2 در سپتامبر افزایش یافت که حاکی از گسترش بالقوه است. به همین ترتیب، شاخص سفارشات جدید تولید ISM از 46.8 در ماه آگوست به 49.2 در سپتامبر بهبود یافت. در حالی که این ارقام زیر 50 است که نشان دهنده انقباض است، اما بر اساس احساسات آینده مدیران خرید است.

روز چهارشنبه، با گسترش پیش بینی شده PMI خدمات ISM در 53.6، تمرکز به بخش خدمات تغییر می کند. از سرگیری پرداخت وام های دانشجویی ایالات متحده ممکن است هزینه های مصرف کننده در بخش خدمات را کاهش دهد، اما این تأثیر ممکن است مدتی طول بکشد تا در داده ها منعکس شود.

مهم‌ترین داده‌های منتشر شده در هفته، حقوق و دستمزد غیرکشاورزی سپتامبر در روز جمعه خواهد بود، با پیش‌بینی تحلیلگران 170 هزار استخدام جدید، که نسبت به 187 هزار نفر در آگوست کاهش یافته است. این احتمال وجود دارد که رقم آگوست مشابه با تجدید نظرهای قبلی برای ژوئن و ژوئیه کاهش یابد.

کندی بازار کار و کاهش تورم احتمالاً احتمال افزایش بیشتر نرخ بهره فدرال رزرو (Fed) را کاهش می دهد. ابزار FedWatch گروه CME 74 درصد احتمال تغییر نرخ ها را در جلسه 1 نوامبر نشان می دهد.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید