اخبار فارکس

در حالی که معامله گران منتظر گزارش FOMC هستند، قیمت طلای جهانی رشد کرد

اخبار طلا

اونس طلای جهانی (XAU/USD) در جریان نشست آسیایی روز چهارشنبه، پس از رشد روز قبل از منطقه حمایتی 2,319-2,318 دلار، شتاب جدیدی به دست آورده است. قیمت اونس طلا اکنون در نزدیکی مرز بالایی محدوده معاملات کوتاه مدت است که از هفته گذشته حفظ شده است.

خریداران طلا پیش از متعهد شدن به باز کردن موقعیت های جدید، به حرکتی پایدار فراتر از مقاومت محوری میانگین متحرک ساده (SMA) 50 روزه چشم دوخته اند. این انتظار مبنی بر اینکه بانک مرکزی آمریکا در ماه سپتامبر کاهش نرخ بهره را آغاز کند، با اظهارات اخیر جروم پاول، رئیس فدرال رزرو در روز سه شنبه تقویت شد. علاوه بر این، نگرانی ها در مورد کندی اقتصاد جهانی، تنش های ژئوپلیتیکی مداوم و عدم اطمینان سیاسی در ایالات متحده و اروپا از این فلز گرانبها حمایت می کند.

با این حال، روند صعودی قیمت طلا محدود به نظر می رسد زیرا معامله گران ممکن است در مورد خریدهای تهاجمی محتاط باشند و ترجیح می دهند منتظر سیگنال بیشتر در مورد تصمیمات سیاست آتی فدرال رزرو باشند. بنابراین، جلسه FOMC در جلسه ایالات متحده بسیار مهم خواهد بود، زیرا بر حرکت کوتاه مدت قیمت دلار آمریکا (USD) تأثیر می گذارد و انگیزه جهت گیری جدیدی را برای طلا ایجاد می کند.

در همین حال، معامله گران همچنین به تقویم اقتصادی ایالات متحده، که شامل گزارش ADP در مورد اشتغال در بخش خصوصی و PMI خدمات ISM است، برای سیگنال‌های بیشتر نگاه خواهند کرد.

عوامل تاثیرگذار

انتظارات فدرال رزرو برای کاهش نرخ بهره

 • اظهارات Dovish از پاول، رئیس فدرال رزرو، مجدداً بر گمانه‌زنی بازار در مورد شروع چرخه کاهش نرخ بهره توسط فدرال رزرو در سپتامبر تأکید کرد.
 • نرخ‌های بهره پایین‌تر، هزینه فرصت نگهداری دارایی‌های بدون بازده مانند طلا را کاهش می‌دهد و از قیمت حمایت می‌کند.

نگرانی های اقتصاد جهانی

 • نگرانی‌های مداوم در مورد کند شدن رشد اقتصادی جهانی جذابیتی امن برای طلا ایجاد می‌کند.
 • مسائل ژئوپلیتیکی مداوم و عدم قطعیت های سیاسی در ایالات متحده و اروپا به عنوان بادهای دنباله دار برای فلز گرانبها عمل می کنند.

داده های اقتصادی ایالات متحده

 • معامله گران برای سیگنال‌های بیشتر بر گزارش ADP در مورد اشتغال در بخش خصوصی و PMI خدمات ISM تمرکز می کنند.
 • صورتجلسه FOMC در جلسه ایالات متحده، اطلاعاتی را در مورد تصمیمات سیاست آتی فدرال رزرو ارائه می دهد که بر پویایی دلار و قیمت طلا تأثیر می گذارد.

تحلیل تکنیکال

سطوح پشتیبانی

2319-2318 دلار: منطقه پشتیبانی اخیر.
2312 دلار: پشتیبانی از خط روند صعودی.
2300 دلار: سطح حمایت روانی.
2285 دلار: نوسان ماهانه پایین.
2247-2246 دلار: پشتیبانی 100 روزه SMA.
2225-2220 دلار: سطوح پشتیبانی اضافی.
2200 دلار: پشتیبانی عدد رند.

سطوح مقاومت

2341-2342 دلار: مقاومت فوری در SMA 50 روزه.
2368-2369 دلار: نوسان اخیر.
2387-2388 دلار: مانع متوسط.
2400 دلار: مقاومت عدد رند.
2,450 دلار: بالاترین رکورد تاریخ در ماه می.

احساسات بازار

عوامل صعودی

 • دلار ضعیف از قیمت طلا حمایت می کند.
 • چشم انداز و لحن ملایم Fed و انتظارات کاهش نرخ بهره.
 • تقاضای پناهگاه امن به دلیل عدم قطعیت های ژئوپلیتیکی و اقتصادی.

عوامل نزولی

 • بازدهی بالای خزانه داری آمریکا پتانسیل صعودی قابل توجهی را محدود می کند.
 • امکان کسب سود توسط معامله گران در سطوح بالاتر قیمت

نتیجه

قیمت اونس طلای جهانی (XAU/USD) در روز چهارشنبه با افزایش انتظارات لز فدرال رزرو و تقاضای پناهگاه امن در میان ابهامات ژئوپلیتیکی و اقتصادی افزایش یافت. تمرکز فوری بر شکستن مقاومت 50 روزه SMA در حدود 2341-2342 دلار برای صعود بیشتر خواهد بود. انتشار صورتجلسه FOMC و داده های اقتصادی آتی ایالات متحده در ارائه نشانه های جهت دار بسیار مهم خواهد بود. پس‌زمینه بنیادی نشان می‌دهد که مسیر کمترین مقاومت برای طلا همچنان به سمت بالا باقی می‌ماند و هر گونه کاهش اصلاحی احتمالاً به عنوان فرصت خرید تلقی می‌شود.

تجارت آفرین فارکس

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس