خبر کوتاه

تصحیح قیمت نفت خام پس از رسیدن به اوج سه هفته ای

TJS BP oil and gas

قیمت نفت خام پس از رسیدن به بالاترین سطح سه هفته اخیر خود که حدود 84.50 دلار بود امروز اندکی کاهش یافت. با وجود این، قیمت همچنان بالاتر از سطح 84 دلار باقی مانده که میانگین متحرک ساده 50 روزه و 100 روزه (SMA) در این حوالی قرار گرفته اند.

افزایش اخیر از قیمت نفت ناشی از تصمیم اوپک پلاس برای توقف احتمالی یا معکوس کردن برنامه های افزایش عرضه از سه ماهه چهارم است. علاوه بر این، خوش بینی در مورد تقاضای قوی سوخت، که توسط گزارش ماهانه آژانس بین المللی انرژی گزارش شده است، احساسات را تقویت کرده است. پیش بینی کاهش موجودی انبارهای آمریکا در نیمه دوم سال نیز از قیمت ها حمایت می کند.

تنش‌های ژئوپلیتیکی در خاورمیانه، به‌ویژه درگیری بین اسرائیل و حزب‌الله لبنان، و همچنین تنش‌ها با شورشیان حوثی در یمن، نگرانی‌ها را در مورد اختلالات احتمالی در عرضه جهانی نفت افزایش داده و چشم‌انداز نفت را بیشتر تقویت کرده است.

با این حال، به دلیل داده‌های اقتصادی متفاوت از چین، بزرگ‌ترین واردکننده نفت خام جهان، و تقویت مجدد دلار آمریکا که با حمایت از موضع تندروانه فدرال رزرو حمایت می‌شود، احتیاط برای معامله گران لازم است. به معامله گران توصیه می شود قبل از انتظار افزایش بیشتر قیمت، منتظر تایید قوی حرکت صعودی باشند.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس