اخبار فارکس

نقره برای حفظ قیمت بالای 29 دلار تلاش می کند

XAG/USD TJA

قیمت نقره (XAG/USD) در تلاش است تا موقعیت خود را بالاتر از سطح حمایت بحرانی 29.00 دلار در اوایل جلسه روز پنجشنبه اروپا حفظ کند. فلز سفید به دنبال نمودار نقطه‌ای در نشست ژوئن فدرال رزرو (Fed) ضعیف شده است که نشان می‌دهد سیاست‌گذاران تنها یک کاهش نرخ در سال جاری را پیش‌بینی می‌کنند. علاوه بر این، چندین سیاستگذار از حفظ چارچوب نرخ بهره فعلی در طول سال به دلیل نگرانی در مورد کاهش نشدن تورم به نرخ مطلوب 2 درصد حمایت کرده‌اند.

جذابیت فلزات گرانبها همچنان شکننده است، حتی اگر جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، پیشرفت کندتر در روند کاهش تورم را تایید کرد و داده های شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) در ماه می سردتر از حد انتظار بود.

تماشای نرخ لحظه و چارت قیمت نقره

در همین حال، شاخص دلار آمریکا (DXY) بهبود خود را به 104.80 افزایش داده است و بازدهی 10 ساله خزانه داری ایالات متحده به 4.33 درصد بازگشته است. با وجود این، ابزار CME FedWatch نشان می دهد که معامله گران همچنان روی کاهش نرخ بهره توسط فدرال رزرو در جلسه سپتامبر شرط بندی می کنند. بازدهی بالاتر در دارایی‌های بهره‌دار، هزینه فرصت نگهداری دارایی‌های بدون بازده مانند نقره را افزایش می‌دهد.

با نگاهی به آینده، سرمایه گذاران روی داده های شاخص قیمت تولید کننده ایالات متحده (PPI) برای ماه می تمرکز خواهند کرد که در ساعت 16:00 به وقت ایران منتشر خواهد شد. تخمین زده می شود که PPI سرفصل سالانه از 2.2 درصد در آوریل به 2.5 درصد افزایش یافته است و انتظار می رود که قرائت اصلی به طور پیوسته 2.4 درصد رشد کند.

تحلیل تکنیکال نقره

قیمت نقره احتمالاً به زیر خط گردن الگوی نمودار سر و شانه (H&S) سقوط خواهد کرد، که با پایین‌ترین قیمت 24 می در 30.00 دلار در یک بازه زمانی چهار ساعته مشخص می‌شود. چنین شکستی معمولاً نشان دهنده یک بازگشت نزولی است.

تحلیل تکنکیال نقره
نمودار تحلیل تکنکیال نقره

چشم انداز کوتاه مدت همچنان نامشخص است و میانگین متحرک نمایی 20 و 50 روزه (EMAs) به ترتیب تقریباً 29.50 دلار و 29.90 دلار است که روند نزولی را نشان می دهد.

علاوه بر این، شاخص قدرت نسبی 14 دوره ای (RSI) نزدیک به 40.00 در نوسان است. کاهش بیشتر به زیر این سطح می‌تواند باعث حرکت نزولی شود.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس