اخبار فارکس

یورو به دلار پس از گزارش CPI ایالات متحده به بالای 1.0800 رسید

eurusd - اخبار یورو به دلار

یورو به دلار در جلسه چهارشنبه نیویورک به بالاتر از سطح مقاومت اصلی 1.0800 رسید. این قدرت در جفت ارز اصلی فارکس به دنبال گزارش ضعیف‌تر از حد انتظار شاخص قیمت مصرف‌کننده (CPI) ایالات متحده در ماه مه، به گمانه‌زنی‌های بازار مبنی بر اینکه فدرال رزرو (Fed) ممکن است از نشست سپتامبر شروع به کاهش نرخ بهره کند، دامن زد. بر اساس ابزار CME FedWatch، احتمال کاهش نرخ در ماه سپتامبر از زیر 50 درصد پس از انتشار CPI به 55.4 درصد افزایش یافت.+

تماشای نمودار لحظه ای یورو به دلار

تورم اصلی سالانه ایالات متحده، بدون احتساب قیمت های بی ثبات مواد غذایی و انرژی، به 3.4 درصد کاهش یافت، کمتر از 3.5 درصد تخمین زده شده و 3.6 درصد در آوریل. تورم کل در همین دوره با سرعت کمتری 3.3 درصد در مقایسه با انتظارات و انتشار قبلی 3.4 درصد رشد کرد. به صورت ماهانه، شاخص کل شاخص بهای مصرف کننده در برابر پیش بینی افزایش خفیف 0.1 درصدی راکد ماند، در حالی که تورم اصلی 0.2 درصد افزایش یافت، کندتر از 0.3 درصد مورد انتظار.

کاهش شدیدتر از حد انتظار داده های تورم ایالات متحده فشار قابل توجهی بر دلار آمریکا وارد کرد. شاخص دلار آمریکا (DXY)، که گرینبک را در برابر شش ارز اصلی دنبال می‌کند، به حدود 104.50 کاهش یافت و بازدهی خزانه‌داری 10 ساله ایالات متحده به زیر 4.30 درصد رسید.

سرمایه‌گذاران اکنون مشتاقانه منتظر تصمیم فدرال رزرو برای نرخ بهره هستند که قرار است در جلسه آمریکا برگزار شود. به داده‌های تورم ایالات متحده و نمودار نقطه‌ای فدرال رزرو توجه دقیقی می‌شود که انتظار می‌رود نشان دهد که نرخ‌های بهره برای هفتمین بار متوالی در محدوده 5.25%-5.50 درصد بدون تغییر باقی خواهند ماند.

بازارهای مالی اکنون به سمتی متمایل شده اند که فدرال رزرو در نشست سپتامبر پس از آخرین آمار تورم، نرخ بهره را کاهش می دهد. پیش از این، معامله گران پس از گزارش حقوق و دستمزد غیرکشاورزی ایالات متحده (NFP) در ماه مه که نشان داد تقاضای شغلی قوی و رشد شدید دستمزدها حاکی از فشارهای تورمی مداوم بود، معامله گران شرط های خود را برای کاهش نرخ بهره کاهش داده بودند.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس