گزارش طلا – تلاش طلا برای حفظ جایگاه خود در خلال کاهش انتظارات از فدرال رزرو برای کاهش نرخ بهره

اخبار طلا

قیمت اونس طلا (XAU/USD) وارد فاز تثبیت نزولی شده است و نزدیک به پایین ترین سطح خود در بیش از یک ماه اخیر نوسان دارد. این سطح درست زیر 2300 دلار است که پس از انتشار داده های قوی ماهانه مشاغل ایالات متحده در روز جمعه اونس جهانی طلا به آن رسیده است.

گزارش حقوق و دستمزد غیرکشاورزی (NFP) که به طور گسترده مورد توجه بود، نشان داد که اقتصاد ایالات متحده به طور قابل توجهی بیش از آنچه انتظار می رفت شغل ایجاد کرد و سرمایه گذاران را بر آن داشت تا در انتظارات خود برای کاهش نرخ بهره در سپتامبر توسط فدرال رزرو (Fed) تجدید نظر کنند. این سناریو بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده را بالا نگه داشته و دلار آمریکا (USD) را به بالاترین حد یک ماهه رسانده است و باد مخالفی را برای فلز زرد بدون بازده ایجاد کرده است.

علاوه بر این، گزارش‌هایی که نشان می‌دهد بانک خلق چین (PBoC) خرید طلای خود را در ماه مه متوقف کرده و به خرید 18 ماهه پایان داده است، قیمت طلا را بیشتر تحت فشار قرار داده است. با وجود این، وضعیت محتاطانه بازار تا حدودی از پناهگاه امن XAU/USD پشتیبانی می‌کند و به محدود کردن ضررهای عمیق‌تر کمک می‌کند. به نظر می رسد معامله گران در انجام شرط بندی های جهت دار تهاجمی پیش از داده های کلیدی این هفته ایالات متحده و رویدادهای بانک مرکزی، از جمله انتشار آخرین ارقام تورم مصرف کننده ایالات متحده و نتیجه نشست دو روزه سیاست FOMC در روز چهارشنبه، مردد هستند.

سرخط خبرهای طلا

جزئیات اشتغال آمریکا که روز جمعه منتشر شد، این گمانه زنی را تقویت کرده است که فدرال رزرو ممکن است شروع چرخه کاهش نرخ خود را به تعویق بیندازد، که به نظر می رسد پتانسیل صعودی برای قیمت های بدون بازده طلا را محدود می کند. گزارش سرفصل NFP نشان داد که اقتصاد ایالات متحده در ماه مه 272000 شغل ایجاد کرد که از 185000 مورد پیش بینی شده فراتر رفت و در ماه قبل 175000 شغل افزایش یافت که بر افزایش نرخ بیکاری به 4.0٪ سایه انداخت.

علاوه بر این، میانگین درآمد ساعتی از تخمین‌های اجماع فراتر رفت و طی 12 ماه منتهی به می 4.1 درصد افزایش یافت. این افزایش ممکن است قیمت ها را بالا ببرد و فدرال رزرو را ملزم به نگه داشتن نرخ بهره برای مدت طولانی تری کند. به دنبال این داده ها، بازده اوراق قرضه 10 ساله دولت ایالات متحده به 4.45 درصد جهش کرد، در حالی که بازدهی 2 ساله حساس به نرخ نزدیک به 5.0 درصد باقی مانده است، دلار آمریکا را تقویت کرده و به عنوان یک باد مخالف برای XAU/USD عمل می کند.

در همین حال، بانک خلق چین (PBoC) 18 ماه خرید مستمر طلا را در ماه می متوقف کرد و نگرانی‌ها را در مورد کاهش تقاضا برای طلا از سوی یکی از بزرگترین خریداران جهان و به نفع معامله‌گران نزولی افزایش داد.

با این حال، سرمایه‌گذاران ترجیح می‌دهند قبل از انتشار آخرین ارقام تورم مصرف‌کننده در ایالات متحده و تصمیم سیاست پولی موردانتظار FOMC در روز چهارشنبه قبل از انجام شرط‌بندی‌های جهت دار در حاشیه منتظر بمانند. شانس کاهش نرخ بهره در ماه سپتامبر با توجه به آمار مشاغل ایالات متحده به حدود 50 درصد کاهش یافت که از حدود 70 درصد در روز پنجشنبه کاهش یافت. بازارها در حال حاضر تنها با یک کاهش 25 واحدی در سال جاری، در نوامبر یا دسامبر، قیمت گذاری می کنند.

بنابراین، سرمایه‌گذاران به دنبال سیگنال‌های تازه‌ای خواهند بود که نشان می‌دهد فدرال رزرو چه زمانی کاهش نرخ‌های بهره را در بحبوحه اقتصاد هنوز انعطاف‌پذیر ایالات متحده آغاز می‌کند، که نقشی کلیدی در تعیین حرکت جهت‌دار بعدی برای این کالا خواهد داشت.

بررسی فنی XAU/USD

از منظر فنی، بسته شدن روز جمعه به زیر میانگین متحرک ساده 50 روزه (SMA) و شکست متعاقب آن از مرز 2300 دلار می تواند به عنوان یک محرک جدید برای معامله گران نزولی عمل کند. علاوه بر این، نوسانگرهای نمودار روزانه شتاب منفی پیدا کرده اند که نشان می دهد مسیر کمترین مقاومت برای قیمت طلا نزولی است. ادامه فشار فروش زیر سطح حمایت افقی 2285 دلار، چشم انداز نزولی را مجدداً تأیید می کند و حمایت قابل توجه بعدی را در نزدیکی منطقه 2254-2253 دلار نشان می دهد. سیر نزولی می تواند بیشتر به سمت منطقه 2225 تا 2220 دلار گسترش یابد و در نهایت به رقم دور 2200 دلار نزدیک شود.

از سوی دیگر، هر تلاشی برای بازیابی ممکن است در نزدیکی منطقه افقی 2325 دلار، قبل از نقطه شکست حمایت 50 روزه SMA، که در حال حاضر حدود 2343-2344 دلار است، با مقاومت سخت مواجه شود. فراتر از این، منطقه عرضه 2360 تا 2362 دلار مانع دیگری را به همراه دارد. اگر این منطقه به طور قاطع پاک شود، باید به قیمت طلا اجازه دهد که نوسان هفته گذشته در محدوده 2387-2388 دلار را دوباره آزمایش کند و به طور بالقوه قیمت 2400 دلار را پس بگیرد. قدرت پایدار فراتر از این سطح، هرگونه سوگیری منفی کوتاه مدت را نفی می کند و راه را برای یک حرکت کوتاه مدت معنادارتر هموار می کند.

تجارت آفرین فارکس
تیم خبری
نویسندهتیم خبری
تیم تولید خبر سایت تجارت آفرین - مرجعه اخبار فارکس در ایران

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس