گزارش اونس طلا – قیمت طلا با افزایش برآوردها برای کاهش نرخ بهره، خریداران را جذب می‌کند

اخبار طلا

قیمت طلا (XAU/USD) برای دومین روز متوالی به افزایش خود ادامه می‌دهد و در اوایل روز پنج‌شنبه در اروپا به بالاترین حد دو هفته اخیر در حدود 2373 دلار رسید. چشم انداز کوتاه مدت به دلیل انتظارات مبنی بر اینکه بانک های مرکزی بزرگ هزینه های استقراض را برای تحریک رشد اقتصادی کاهش دهند، صعودی باقی می ماند. روز چهارشنبه، بانک مرکزی کانادا (BoC) برای اولین بار در چهار سال گذشته، نرخ معیار خود را کاهش داد و آن را از بالاترین سطح بیش از دو دهه اخیر کاهش داد و نگرانی خود را در مورد کند شدن رشد اقتصادی ابراز کرد. علاوه بر این، بانک مرکزی اروپا (ECB) برای اولین بار از مارس 2016 در پایان نشست سیاست ژوئن خود در اواخر امروز، نرخ بهره را کاهش خواهد داد.

در همین حال، بازارها به طور فزاینده ای انتظار کاهش قریب الوقوع نرخ بهره از سوی فدرال رزرو (Fed) را به دلیل نشانه هایی از کندی در اقتصاد ایالات متحده دارند. این انتظارات بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده را نزدیک به پایین ترین سطح خود در بیش از دو ماه گذشته نگه می دارد و مانع از آن می شود که دلار آمریکا (USD) سودهای اندک خود را از دو روز گذشته افزایش دهد. این وضعیت، همراه با تنش‌های ژئوپلیتیکی در خاورمیانه، همچنان از جذابیت پناهگاه امن طلا حمایت می‌کند. با این حال، علیرغم این عوامل حمایتی، به نظر می رسد روند صعودی برای XAU/USD محدود است زیرا معامله گران منتظر انتشار گزارش حقوق و دستمزد غیرکشاورزی ایالات متحده (NFP) در روز جمعه هستند.

سرخط خبرهای طلا

داده های مختلط اقتصاد کلان ایالات متحده که روز چهارشنبه منتشر شد، انتظارات مبنی بر اینکه فدرال رزرو در اواخر سال جاری کاهش نرخ بهره را آغاز خواهد کرد، تقویت کرد. این پیش بینی باعث کاهش بازده اوراق قرضه خزانه داری آمریکا و افزایش قیمت طلای بدون بازده شد. گزارش پردازش خودکار داده ها (ADP) نشان داد که اشتغال بخش خصوصی در ایالات متحده در ماه می 152 هزار افزایش یافته است، که کمتر از 173 هزار مورد انتظار و 188 هزار هزار نفر در ماه گذشته (که در ابتدا 192 هزار گزارش شده بود) بازبینی شده بود.

PMI خدمات مؤسسه مدیریت تامین (ISM) در ماه می به 53.8 افزایش یافت که بالاترین سطح آن از ماه آگوست است و از برآورد اجماع 50.8 پیشی گرفت. با این حال، جزء فرعی Prices Paid اندکی از 59.2 به 58.1 کاهش یافت. این داده‌ها همراه با شاخص قیمت ملایم‌تر هزینه‌های مصرف شخصی آمریکا (PCE) در روز جمعه، کاهش فشارهای تورمی را نشان می‌دهد که به کاهش بازده اوراق قرضه خزانه‌داری آمریکا و حمایت از قیمت طلا کمک کرد.

بازدهی معیار 10 ساله خزانه داری ایالات متحده به 4.28 درصد کاهش یافت، در حالی که بازده اوراق قرضه 2 ساله دولت ایالات متحده حساس به نرخ به 4.731 درصد کاهش یافت. . اگرچه دلار آمریکا به داده ها پاسخ مثبت داد، اما کاهش بیشتر بازده اوراق قرضه خزانه داری آمریکا به افزایش طلا به اوج هفتگی تازه در جلسه آسیایی در روز پنجشنبه کمک کرد.

معامله گران اکنون منتظر انتشار داده های اولیه هفتگی مطالبات بیکاری از ایالات متحده برای اطلاعات بیشتر هستند، اما تمرکز اصلی بر گزارش اشتغال ماهانه ایالات متحده، حقوق و دستمزد غیرکشاورزی (NFP) که روز جمعه ارائه می شود، باقی می ماند.

بررسی فنی XAU/USD

از منظر فنی، یک حرکت نوسانی فراتر از منطقه 2,364 دلاری، در نوسان اوج هفته گذشته، می تواند به عنوان یک محرک تازه برای معامله گران صعودی عمل کند. با این حال، نوسانگرهای مختلط در نمودار روزانه توصیه می کنند قبل از پیش بینی افزایش بیشتر، احتیاط کنید. در نتیجه، هر حرکت صعودی بعدی احتمالاً با مقاومت سختی نزدیک به مرز 2400 دلار مواجه خواهد شد. با این وجود، ادامه خرید به طور بالقوه می‌تواند قیمت طلا را به مانع مهم بعدی در اطراف منطقه 2425 دلاری با هدف نهایی به سمت منطقه 2450 دلاری یا اوج ثبت شده در ماه می سوق دهد.

در مقابل، هر کاهش قابل توجهی به زیر سطح 2,360 دلار ممکن است خریداران جدیدی را در اطراف منطقه افقی 2,340 دلار جذب کند، که باید به محدود کردن نزولی برای طلا در نزدیکی منطقه 2,315-2,314 دلار کمک کند. شکست قاطع زیر این سطح، شکست میانگین متحرک ساده 50 روزه (SMA) را تایید می‌کند و می‌تواند منجر به ضررهای عمیق‌تر شود. سپس XAU/USD ممکن است کمتر از رقم رند 2300 دلار تضعیف شود و منطقه حمایت 2280 دلار را آزمایش کند.

سیگنال های تجارت آفرین – نمودار روزانه اونس طلا

سیگنال های تجارت آفرین - نمودار روزانه طلا پنجشنبه 17 خرداد 1403
سیگنال های تجارت آفرین – نمودار روزانه طلا پنجشنبه 17 خرداد 1403

برای بررسی زنده سیگنال های اونس جهانی طلا بصورت ساعتی و روزانه به بخش تحلیل تکنیکال طلا مراجعه نمایید.

تجارت آفرین فارکس
تیم خبری
نویسندهتیم خبری
تیم تولید خبر سایت تجارت آفرین - مرجعه اخبار فارکس در ایران

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس