اخبار فارکس

شکست توافق صلح می تواند منجر به افزایش قیمت نفت خام شود

اخبار نفت - تجارت آفریناخبار نفت - تجارت آفرین

قیمت نفت خام در معاملات روز چهارشنبه آسیایی به پایین‌ترین حد در چهار ماه گذشته رسیده و حدود 77.45 دلار در هر بشکه معامله می شود. بر اساس بولتن آماری هفتگی مؤسسه نفت آمریکا (API)، ذخایر نفت خام در هفته منتهی به 31 می 4.052 میلیون بشکه افزایش یافت. این افزایش کاهش 6.490 میلیون بشکه ای هفته قبل را معکوس کرده و با انتظارات بازار برای 1.90 میلیون بشکه در تضاد است. قرعه کشی بشکه

کاهش قیمت نفت خام به نشانه هایی از افزایش عرضه جهانی و چشم انداز نامشخص تقاضا نسبت داده می شود. روز یکشنبه، سازمان کشورهای صادرکننده نفت و متحدانش (اوپک پلاس) توافق کردند که کاهش عرضه خود را تا سال 2025 تمدید کنند، اما اجازه دادند کاهش داوطلبانه هشت کشور عضو از ماه اکتبر به تدریج کاهش یابد. به گزارش رویترز، انتظار می رود تا دسامبر، بیش از 500 هزار بشکه در روز دوباره وارد بازار شود که در مجموع 1.8 میلیون بشکه در روز تا ژوئن 2025 باز می گردد.

در خاورمیانه روز سه شنبه، اسامه حمدان، یکی از مقامات حماس، طی یک کنفرانس مطبوعاتی تلویزیونی، همانطور که رویترز گزارش داد، اظهار داشت که حماس نمی تواند با هیچ توافقی موافقت کند مگر اینکه اسرائیل تعهد “روشن” به آتش بس دائمی و عقب نشینی کامل از نوار غزه بدهد.

قطر که در کنار ایالات متحده و مصر در مذاکرات میان حماس و اسرائیل میانجیگری کرده است، همچنین از اسرائیل خواسته است که موضع روشنی را با حمایت کل دولت خود برای تسهیل دستیابی به توافق ارائه دهد. معاملا گران نفت تحولات بعدی را از نزدیک زیر نظر خواهند داشت، زیرا شکست توافق صلح می تواند منجر به افزایش قیمت نفت خام شود.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس