اخبار فارکس

گزارش طلا – قیمت طلا برخی از فروشندگان را جذب می کند، پتانسیل نزولی محدود به نظر می رسد

اونس جهانی طلا XAUUSD

قیمت طلا (XAU/USD) در معاملات اولیه اروپا در روز سه‌شنبه کاهش یافت و برخی از افزایش‌های بهبود روز قبل را از محدوده 2,315 تا 2,314 دلار که پایین‌ترین سطح سه هفته‌ای بود، از بین برد. با این حال، به نظر می رسد که این کاهش به دلیل افزایش انتظارات مبنی بر کاهش نرخ بهره توسط فدرال رزرو در اواخر سال جاری، به دلیل داده های ناامیدکننده اقتصاد کلان ایالات متحده که روز دوشنبه منتشر شد، محدود به نظر می رسد. این امر دلار آمریکا (USD) را به پایین‌ترین حد در دو ماه اخیر رسانده و از فلز زرد حمایت می‌کند.

علاوه بر این، ریسک‌های ژئوپلیتیکی ادامه‌دار، چشم‌انداز مثبت کوتاه‌مدت قیمت طلا را تقویت می‌کند و پتانسیل افزایش بیشتر را نشان می‌دهد. در نتیجه، هر کاهش بعدی ممکن است به عنوان یک فرصت خرید در نظر گرفته شود و احتمالاً کاهش ها محدود باشند. معامله گران همچنین ممکن است رویکرد محتاطانه ای را پیش از سایر انتشارات مهم اقتصاد کلان ایالات متحده در این هفته، از جمله گزارش حقوق و دستمزد غیرکشاورزی (NFP) در روز جمعه اتخاذ کنند. علاوه بر این، تصمیمات کلیدی بانک مرکزی – بانک کانادا (BoC) در روز چهارشنبه و بانک مرکزی اروپا (ECB) در روز پنج شنبه – می تواند بر XAU/USD تأثیر بگذارد و به شکل گیری جهت کوتاه مدت آن کمک کند.

سرخط خبرهای طلا

نشانه‌های کاهش فشارهای تورمی و کند شدن رشد اقتصادی، احتمال کاهش نرخ فدرال رزرو در سال جاری را افزایش داده است، که انتظار می‌رود به حمایت از طلا که بازدهی ندارد ادامه دهد. روز جمعه، دفتر تحلیل اقتصادی ایالات متحده (BEA) گزارش داد که شاخص قیمت هزینه های مصرف شخصی (PCE) در 2.7٪ ثابت مانده است، در حالی که سنج اصلی سالانه 2.8٪ افزایش یافته است (مطابق با انتظارات).

علاوه بر این، داده‌های منتشر شده در روز دوشنبه نشان داد که PMI تولیدی مؤسسه مدیریت تامین (ISM) ایالات متحده از 49.2 قبلی به 48.7 در ماه مه کاهش یافته است، که ناشی از کاهش قابل توجه سفارش‌های جدید، بزرگترین کاهش در نزدیک به دو سال گذشته است. این منجر به کاهش مجدد بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده شد و اوراق قرضه دو ساله دولت ایالات متحده و اوراق 10 ساله معیار به پایین ترین سطح خود از 21 می رسید.

مرتبط : PMI تولید ISM ایالات متحده در ماه می به 48.7 کاهش یافت

در نتیجه، دلار آمریکا به پایین‌ترین سطح خود از 10 آوریل کاهش یافته است. همراه با تنش‌های ژئوپلیتیکی در خاورمیانه، این امر می‌تواند حمایت بیشتری را برای پناهگاه امن XAU/USD فراهم کند و چشم‌انداز افزایش احتمالی قیمت طلا را افزایش دهد. معامله گران اکنون بر روی داده های اقتصادی آینده ایالات متحده، از جمله گزارش JOLTS Job Openings و Factory Orders، برای فرصت های کوتاه مدت در اوایل جلسه آمریکای شمالی در روز سه شنبه متمرکز شده اند.

سپس توجه به گزارش ADP ایالات متحده در مورد اشتغال در بخش خصوصی که برای چهارشنبه برنامه ریزی شده است، و به دنبال آن گزارش رسمی حقوق و دستمزد غیرکشاورزی (NFP) در روز جمعه معطوف خواهد شد. علاوه بر این، با اعلام بانک مرکزی کانادا (BoC) در روز چهارشنبه و نشست مورد انتظار بانک مرکزی اروپا (ECB) در روز پنجشنبه، سرمایه گذاران از نزدیک تصمیمات کلیدی بانک مرکزی را در این هفته زیر نظر خواهند داشت.

تحلیل طلا

از منظر تحلیل تکنیکال طلا، منطقه 2360 دلاری (نوسان روز جمعه) احتمالاً به عنوان یک مانع فوری جلوتر از سطح 2364 دلار عمل می کند. حرکت پایدار بالاتر از این سطح می تواند حرکت صعودی تازه ای را ایجاد کند و به طور بالقوه قیمت طلا را به سمت مانع میانی 2,385 دلار و بیشتر به سمت مرز 2,400 دلار برساند. ادامه حرکت صعودی ممکن است رالی را به منطقه 2425 دلاری و در نهایت به سمت منطقه 2450 دلاری گسترش دهد و به اوج تاریخ در ماه می نزدیک شود.

برعکس، انتظار می‌رود میانگین متحرک ساده 50 روزه (SMA) که در حال حاضر حدود 2334 دلار است، پشتیبانی فوری را ارائه دهد. پس از آن منطقه افقی 2,325 دلار و نوسان پایین اخیر در منطقه 2,315-2,314 دلار قرار دارد. با توجه به اینکه نوسانگرهای نمودار روزانه شروع به نشان دادن حرکت منفی کرده اند، شکست قاطع زیر این سطوح می تواند منجر به کاهش بیشتر شود. پس از آن قیمت طلا ممکن است به زیر سطح 2300 دلار سقوط کند و حمایت قابل توجه بعدی در نزدیکی منطقه 2285-2284 دلار باشد.

سیگنال های تجارت آفرین – نمودار روزانه طلا

سیگنال های تجارت آفرین - نمودار روزانه طلا سه شنبه 15 خرداد 1403
سیگنال های تجارت آفرین – نمودار روزانه طلا سه شنبه 15 خرداد 1403

برای بررسی زنده سیگنال های اونس جهانی طلا بصورت ساعتی و روزانه به بخش تحلیل تکنیکال طلا مراجعه نمایید.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس