اخبار فارکس

گزارش طلا – قیمت طلا برخی از فروشندگان را در نزدیکی پایین ترین حد چند هفته ای خود جذب می کند

اخبار طلا

قیمت طلا (XAU/USD) در معاملات روز دوشنبه آسیایی در تلاش برای به دست آوردن کشش است و نزدیک به پایین ترین سطح سه هفته اخیر خود در روز جمعه قرار دارد. این به دلیل ترکیبی از عوامل، از جمله انتظارات رو به رشد فدرال رزرو (Fed) برای کاهش نرخ بهره در اواخر سال جاری است، که از نشانه هایی از کاهش تورم در ایالات متحده حمایت می شود. این انتظارات دلار آمریکا (USD) را تضعیف می کند و همراه با خطرات ژئوپلیتیکی مداوم، حمایتی را برای فلز گرانبهای امن فراهم می کند.

با این حال، روند صعودی قیمت طلا به دلیل ریسک به طور کلی مثبت و امید به آتش‌بس در غزه محدود است. معامله گران محتاط به نظر می رسند و ترجیح می دهند منتظر انتشار داده های کلیدی اقتصاد کلان ایالات متحده در ابتدای ماه جدید، از جمله گزارش حقوق و دستمزد غیرکشاورزی (NFP) در روز جمعه باشند. علاوه بر این، رویدادهای بانک مرکزی، مانند تصمیم بانک کانادا (BoC) در روز چهارشنبه و نشست بانک مرکزی اروپا (ECB) در روز پنجشنبه، انتظار می‌رود بر فلز زرد بدون بازده تأثیر بگذارد.

سرخط خبرهای طلا

گزارش تورم ایالات متحده با انتظارات مطابقت داشت و این باور را تقویت کرد که فدرال رزرو نرخ بهره را در سال جاری کاهش خواهد داد. این پیش بینی باعث تضعیف دلار آمریکا و افزایش قیمت طلا می شود. دفتر تحلیل اقتصادی ایالات متحده (BEA) روز جمعه گزارش داد که شاخص قیمت هزینه های مصرف شخصی (PCE) در ماه آوریل 0.3 درصد افزایش یافت و در 2.7 درصد سالانه ثابت ماند که مطابق با برآوردهای اجماع بود. شاخص قیمت اصلی PCE که قیمت‌های بی‌ثبات مواد غذایی و انرژی را حذف می‌کند، انتظارات را برآورده کرد و سالانه 2.8 درصد افزایش یافت. علاوه بر این، درآمد شخصی و هزینه شخصی به ترتیب 0.3 و 0.2 درصد رشد کردند.

این داده ها انتظارات برای کاهش قریب الوقوع نرخ بهره فدرال رزرو را افزایش داده است که منجر به کاهش بیشتر بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده می شود، دلار را در حالت تدافعی نگه می دارد و از فلز زرد بدون بازده حمایت می کند. علاوه بر این، تنش‌های جاری در خاورمیانه نیز نزولی را برای طلای امن (XAU/USD) محدود می‌کند، هرچند که یک احساس عمومی مثبت در بازارهای سهام احتمالاً این روند صعودی را محدود می‌کند.

در چین، Caixin S&P Global Manufacturing Purchasing Index (PMI) از 51.4 در ماه می به 51.7 رسید که نشان دهنده ثبات در دومین اقتصاد بزرگ جهان و افزایش اعتماد سرمایه گذاران است. علاوه بر این، خوش‌بینی اخیر نسبت به طرح آتش‌بس جدید برای غزه که توسط رئیس‌جمهور آمریکا جو بایدن اعلام شد، معامله‌گران را از شرط‌بندی تهاجمی صعودی بر روی طلا باز می‌دارد.

فعالان بازار اکنون منتظر انتشار آخرین داده‌های PMI تولید جهانی برای فرصت‌های معاملاتی کوتاه‌مدت قبل از PMI تولید ISM ایالات متحده هستند. این هفته، سرمایه گذاران همچنین بر انتشارات مهم اقتصاد کلان ایالات متحده، از جمله گزارش NFP، و رویدادهای کلیدی بانک مرکزی – تصمیم سیاست بانک کانادا در روز چهارشنبه، و پس از آن جلسه بانک مرکزی اروپا در روز پنجشنبه، تمرکز خواهند کرد.

بررسی فنی XAU/USD

از منظر فنی، ادامه فروش زیر سطح 2320 دلار، شکست میانگین متحرک ساده 50 روزه (SMA) را تایید می‌کند که به طور بالقوه منجر به زیان‌های عمیق‌تر می‌شود. از آنجایی که نوسانگرها در نمودار روزانه شروع به کشش منفی می کنند، قیمت طلا می تواند کمتر از رقم رند 2300 دلار تضعیف شود و حمایت قابل توجه بعدی در منطقه افقی 2285-2284 دلار را آزمایش کند.

برعکس، اگر مومنتوم قیمت را به فراتر از منطقه 2343-2344 دلاری سوق دهد، احتمالاً با مقاومت قوی در نزدیکی منطقه 2360 دلاری مواجه خواهد شد که نوسان روز جمعه بالاترین رقم بود. خرید پایدار فراتر از سطح 2,364 دلار به عنوان یک محرک جدید برای معامله گران صعودی تلقی می شود که به طور بالقوه قیمت طلا را به سمت مانع متوسط ​​​​2,385 دلار و سپس به مرز 2,400 دلار می برد. اگر این حرکت ادامه داشته باشد، می تواند به منطقه 2425 دلاری گسترش یابد و هدف آن منطقه 2450 دلاری یا بالاترین رکورد در ماه می باشد.

سیگنال های تجارت آفرین – نمودار روزانه طلا

سیگنال های تجارت آفرین - نمودار روزانه طلا دوشنبه 14 خرداد 1403
سیگنال های تجارت آفرین – نمودار روزانه طلا دوشنبه 14 خرداد 1403
تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس