اخبار فارکس

گزارش طلا – طلا به دنبال گزارش رشد ضعیف ایالات متحده بهبود می یابد

اونس جهانی طلا XAUUSD

طلا (XAU/USD) در روز جمعه در قیمت 2340 دلار ثابت معامله شد و بهبود خود را از پایین ترین سطح سه هفته اخیر پنجشنبه یعنی حدود 20 دلار کاهش داد. این بهبود به دلیل داده های ضعیف تر رشد ایالات متحده بود که نشان می دهد تورم ممکن است مهار شود و احتمال کاهش نرخ بهره را افزایش دهد. به عنوان یک دارایی بدون بازده، چشم انداز کاهش نرخ بهره برای طلا مطلوب است.

سرخط خبرهای طلا

پس از اینکه تخمین دوم از رشد تولید ناخالص داخلی در سه ماهه اول ایالات متحده از 1.6 درصد اولیه به 1.3 درصد کاهش یافت، طلا روز پنجشنبه دوباره رشد کرد. این رشد آهسته‌تر ناشی از کاهش هزینه‌های مصرف‌کننده است که انتظار می‌رود تورم را مهار کند و فدرال رزرو (Fed) را به کاهش نرخ‌های بهره تشویق کند. با انعکاس این انتظارات در حال تغییر، بازده اوراق خزانه 10 ساله ایالات متحده از 4.63 درصد به 4.55 درصد کاهش یافت.

بازارها احتمال افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو را در نظر گرفته بودند، اما نظرات چندین مقام فدرال رزرو در روز پنجشنبه این ایده را رد می کند:

  • رافائل بوستیک، رئیس فدرال رزرو آتلانتا، اظهار داشت که معتقد نیست افزایش بیشتر نرخ بهره برای دستیابی به هدف تورم سالانه 2 درصدی فدرال رزرو ضروری است.
  • آستن گولزبی، رئیس فدرال رزرو شیکاگو اذعان کرد که تورم مسکن همچنان “به خوبی افزایش یافته” است، اما خوشبین بود که کاهش یابد.
  • جان ویلیامز، رئیس فدرال رزرو نیویورک ابراز اطمینان کرد که سیاست فدرال رزرو برای بازگرداندن تدریجی رشد قیمت به هدف 2.0 درصدی مناسب است.

داده های هزینه مصرف شخصی ایالات متحده (PCE) در ماه آوریل که امروز منتشر می شود، می تواند بیشتر بر انتظارات نرخ بهره تأثیر بگذارد و بر قیمت طلا تأثیر بگذارد. PCE معیار تورم ترجیحی فدرال رزرو است و معمولاً قابل پیش بینی است زیرا از انتشار CPI و PPI پیروی می کند. با این حال، انحراف های کوچک از انتظارات همچنان می تواند باعث نوسانات در بازار شود.

با توجه به CME FedWatch Tool، احتمال کاهش نرخ بهره توسط فدرال رزرو قبل از سپتامبر کم است و احتمال کاهش نرخ بهره در سپتامبر حتی 50/50 است.

طلا و تقاضای بالای آسیا

به گفته دانیل غالی، استراتژیست ارشد کالا در TD Securities، انتظارات نرخ بهره ایالات متحده تنها عامل موثر بر قیمت طلا نیست.

تحقیقات غالی نشان می دهد که تقاضای طلا به طور قابل توجهی توسط خریداران آسیایی هدایت می شود که این فلز گرانبها را به عنوان پوششی در برابر کاهش ارزش پول خود نسبت به تقویت دلار آمریکا (USD) جمع آوری می کنند.

“فلزات گرانبها به عنوان پوششی برای کاهش ارزش پول عمل می کنند. نمونه موردی: جریان سرمایه به ETF های طلای چین یک بار دیگر با سریع ترین سرعت خود از زمان فعالیت خرید گسترده مشاهده شده در آوریل افزایش می یابد. بازدهی ایالات متحده در حال افزایش است، دلار از سکون خارج شد، و با این حال قیمت فلزات گرانبها به شدت انعطاف پذیر باقی مانده است.»

این نشان می دهد که قدرت دلار آمریکا ممکن است به اندازه گذشته با طلا همبستگی منفی نداشته باشد و قیمت طلا حتی در صورت افزایش ارزش دلار ممکن است محدود بماند.

تحلیل تکنیکال XAU/USD

قیمت طلا از شکل مستطیلی مایل خارج شده است، احتمالاً الگوی ادامه پرچم نزولی که بین 24 و 27 می شکل گرفته است. این شکست، منطقه هدف نزولی پرچم نزولی را بین 2303 تا 2295 دلار تعیین می کند. شکستن زیر سطح 2322 دلاری روز پنجشنبه، این چشم انداز نزولی را بیشتر تایید می کند.

پرچم‌های نزولی شبیه پرچم‌های وارونه هستند که از کاهش شدید (میله پرچم) و به دنبال آن یک مرحله تثبیت (مربع پرچم) تشکیل شده‌اند. حرکت نزولی تر می تواند قیمت طلا را به 2272 تا 2277 دلار کاهش دهد که با برون یابی 100 درصدی حرکت قبل از شکست خط روند و سطوح حمایت و مقاومت تاریخی مطابقت دارد.

نمودار 4 ساعته که روند کوتاه مدت را منعکس می کند، دنباله ای از قله ها و نزول های پایین تر را نشان می دهد که نشان دهنده یک روند نزولی کوتاه مدت و طرفدار موقعیت های فروش است. با این حال، روند میان‌مدت و بلندمدت طلا همچنان صعودی. با این وجود، عملکرد فعلی قیمت از از سرگیری روند صعودی در این لحظه پشتیبانی نمی کند.

یک شکست قاطع بالاتر از خط روند، در حدود 2385 دلار، برای نشان دادن بهبود و معکوس شدن روند نزولی کوتاه مدت مورد نیاز است. این شکست قاطع با یک شمع سبز بلند صعودی یا سه شمع سبز متوالی نشان داده می شود.

تحلیل تکنیکال اوجس جهانی طلا نمودار 4 ساعته
تحلیل تکنیکال XAU/USD نمودار 4 ساعته

سیگنال های تجارت آفرین – نمودار روزانه طلا

سیگنال های تجارت آفرین - نمودار روزانه طلا جمعه 11 خرداد
سیگنال های تجارت آفرین – نمودار روزانه طلا جمعه 11 خرداد

برای بررسی زنده سیگنال های اونس جهانی طلا بصورت ساعتی و روزانه به بخش تحلیل تکنیکال طلا مراجعه نمایید.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس