گزارش طلا – قیمت طلا قبل از داده های تولید ناخالص داخلی ایالات متحده کاهش می یابد

اخبار طلا

قیمت طلا (XAU/USD) در روز پنجشنبه تحت فشار قوی تر شدن دلار آمریکا (USD) و بازدهی بالاتر دلار در محدوده منفی معامله می شود. کاهش انتظار کاهش نرخ بهره فدرال رزرو (Fed) در ماه سپتامبر، فشار فروش را بر فلز گرانبها وارد می کند، زیرا نرخ های بهره بالاتر هزینه های نگهداری طلا را افزایش می دهد.

سرمایه گذاران از نزدیک دومین برآورد تولید ناخالص داخلی ایالات متحده (GDP) برای سه ماهه اول 2024 را در روز پنجشنبه زیر نظر خواهند داشت. اگر اقتصاد ایالات متحده عملکردی قوی تر از حد انتظار نشان دهد، این می تواند دلار را بیشتر تقویت کند و بر قیمت طلای دلاری تاثیر بگذارد.

با این حال، تنش‌های ژئوپلیتیکی جاری در خاورمیانه می‌تواند از دارایی‌های سنتی امن مانند طلا حمایت کند. علاوه بر این، افزایش تقاضا از سوی بانک های مرکزی ممکن است نزولی فلز زرد را در کوتاه مدت محدود کند.

سرخط خبرهای طلا

به گزارش سی ان ان، ارتش رژیم صهیونیستی روز چهارشنبه اعلام کرد که “کنترل عملیاتی” را بر کریدور فیلادلفی، یک نوار زمینی 14 کیلومتری (8.7 مایلی) در امتداد مرز بین غزه و مصر ایجاد کرده است.

شورای جهانی طلا گزارش داد که صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله در بورس جهانی با پشتوانه فیزیکی طلا (ETF) هفته گذشته خروج خالص 11.3 تنی را تجربه کردند.

رافائل بوستیک، رئیس فدرال رزرو آتلانتا، روز پنجشنبه اظهار داشت که اگرچه گستردگی افزایش قیمت همچنان قابل توجه است، کاهش در وسعت تورم اعتماد به کاهش بالقوه نرخ را تقویت می کند.

کتاب بژ فدرال رزرو که در روز چهارشنبه منتشر شد، نشان داد که فعالیت های اقتصادی در ایالات متحده به رشد خود ادامه می دهد و قیمت ها از اوایل آوریل تا اواسط می به طور متوسط ​​افزایش یافته است. با این حال، در بحبوحه گزارش‌ها از افزایش عدم اطمینان و ریسک‌های نزولی بیشتر، چشم‌انداز کلی بدبینانه‌تر شد.

بر اساس CME FedWatch Tool، بازارها با احتمال 50 درصد قیمت گذاری می کنند که فدرال رزرو نرخ بهره را در ماه سپتامبر ثابت نگه دارد.

تخمین زده می شود که تولید ناخالص داخلی ایالات متحده (GDP) با سرعت سالانه 1.3٪ در سه ماهه اول سال 2024 رشد کند.

بررسی فنی XAU/USD

قیمت طلا امروز با سوگیری منفی معامله می شود. طبق نمودار 1 ساعته، این فلز گرانبها بالاتر از میانگین متحرک نمایی 100 روزه (EMA) صعودی باقی می ماند. با این حال، تثبیت یا عدم جهت بیشتر را نمی توان رد کرد زیرا شاخص قدرت نسبی 14 روزه (RSI) حول خط وسط 50 حرکت می کند که نشان دهنده یک موضع خنثی بین موقعیت های صعودی و نزولی است.

بررسی فنی XAU/USD 2024-05-30

اهداف صعودی

هدف اول: افزایش بیشتر از مرز بالای باند بولینگر در 2425 دلار می تواند بالاترین قیمت 2450 دلاری را به چالش بکشد.
هدف دوم: شکست صعودی بالای 2450 دلار راه را برای رسیدن به مرز روانی 2500 دلار هموار می کند.

سطوح پشتیبانی نزولی

پشتیبانی اولیه: اولین هدف نزولی، پایین ترین سطح 24 می در 2325 دلار است.
پشتیبانی بعدی: سطح پشتیبانی بالقوه بعدی 2300 دلار است.
نزولی بیشتر: نقض 2300 دلار می تواند منجر به افت به حد پایین باند بولینگر در 2284 دلار شود و به دنبال آن متحرک نمایی 100 روزه در 2227 دلار باشد.

سیگنال های تجارت آفرین – نمودار روزانه طلا

سیگنال های طلا - نمودار روزانه پنج شنبه 10 خرداد
سیگنال های طلا – نمودار روزانه پنج شنبه 10 خرداد

برای بررسی زنده سیگنال های اونس جهانی طلا بصورت ساعتی و روزانه به بخش تحلیل تکنیکال طلا مراجعه نمایید.

تجارت آفرین فارکس
تیم خبری
نویسندهتیم خبری
تیم تولید خبر سایت تجارت آفرین - مرجعه اخبار فارکس در ایران

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس