قیمت نفت خام در حدود 81 دلار همچنان آسیب‌پذیر است

اخبار نفت - تجارت آفریناخبار نفت - تجارت آفرین

قیمت نفت خام در NYMEX در آستانه بسته شدن هفته با نرخ نزولی است. قیمت نفت برای پنجمین جلسه معاملاتی متوالی در روز جمعه روند کاهشی خود را افزایش داد. نفت در طول هفته تحت فشار بوده است زیرا سیاستگذاران فدرال رزرو (Fed) با وجود کاهش پیش بینی شده در گزارش شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) ایالات متحده در ماه آوریل، موضع تندروانه ای را در مورد نرخ بهره حفظ کرده اند.

با توجه به قدرت بازار کار، مقامات فدرال رزرو در مورد ادامه پیشرفت در روند کاهش تورم نامطمئن هستند. سیاست گذاران به صراحت اعلام کرده اند که کاهش نرخ ها تنها در صورتی مورد توجه قرار می گیرد که اطمینان بیشتری به دست آورند که تورم به طور پایدار به نرخ مطلوب 2 درصد باز خواهد گشت.

صورتجلسه کمیته بازار آزاد فدرال (FOMC) از نشست ماه مه نشان داد که برخی از سیاستگذاران از تشدید بیشتر سیاست پولی برای تضمین ثبات قیمت حمایت کردند. با این حال، جروم پاول، رئیس فدرال رزرو و اکثر سیاستگذاران دیگر پیشنهاد کردند که افزایش بیشتر نرخ بهره بعید است.

چشم انداز تندروانه فدرال رزرو در مورد نرخ بهره برای قیمت نفت نامطلوب است. نرخ‌های بهره بالاتر جریان نقدینگی را به اقتصاد کاهش می‌دهد که بر مخارج مصرف‌کننده و فعالیت‌های صنعتی تأثیر منفی می‌گذارد و در نهایت بر تقاضای کلی نفت تأثیر می‌گذارد.

رویداد مهم بعدی برای قیمت نفت، نشست اوپک خواهد بود که قرار است در اول ژوئن برگزار شود و طی آن اعضا درباره سیاست عرضه بحث خواهند کرد. در آخرین نشست در 13 آوریل، کشورهای تولیدکننده نفت هیچ تغییری در کاهش 2.2 میلیون بشکه‌ای تولید کنونی نفت اعمال نکردند.

تجارت آفرین فارکس
تیم خبری
نویسندهتیم خبری
تیم تولید خبر سایت تجارت آفرین - مرجعه اخبار فارکس در ایران

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس