اخبار فارکس

گزارش طلا – قیمت طلا برخی از فروشندگان را قبل از دقایق فدرال رزرو جذب می کند

تحلیل تکنیکال طلا - XAUUSD gold

قیمت طلا (XAU/USD) در روز چهارشنبه پس از عقب نشینی از بالاترین رکورد در روز دوشنبه، کاهش یافت. اعضای فدرال رزرو (Fed) نشان داده اند که بانک مرکزی ایالات متحده به شواهد قانع کننده تری نیاز دارد که نشان دهد تورم قبل از بررسی کاهش نرخ بهره کاهش می یابد، که نشان می دهد نرخ ها برای مدت طولانی تری بالاتر خواهند ماند. این موضع می تواند دلار آمریکا را تقویت کند و بر اونس جهانی طلا فشار نزولی وارد کند.

با این حال، کاهش قیمت طلا ممکن است به دلیل عوامل متعددی محدود شود. تشدید تنش‌های تجاری آمریکا و چین، تنش‌های ژئوپلیتیکی در خاورمیانه، و تقاضای شدید بانک‌های مرکزی و خریداران آسیایی می‌تواند تا حدودی از فلز زرد حمایت کند. در اواخر روز چهارشنبه، معامله گران طلا بر روی انتشار صورتجلسه FOMC و سخنرانی Goolsbee فدرال رزرو تمرکز خواهند کرد.

سرخط خبرهای طلا

کریستوفر والر، از اعضای فدرال رزرو اعلام کرد که پیش بینی نمی کند افزایش بیشتر نرخ بهره لازم باشد، اما قبل از حمایت از هر گونه کاهش نرخ به داده های قانع کننده ای نیاز دارد. رافائل بوستیک، رئیس فدرال رزرو آتلانتا، بر احتیاط در مورد حرکت نرخ اول تاکید کرد و ترجیح داد “برای اطمینان از اینکه تورم شروع به جهش نمی کند، برای کاهش نرخ بهره بیشتر منتظر بمانیم.” لورتا مستر، رئیس فدرال رزرو کلیولند، اشاره کرد که با توجه به بازار کار قوی، حفظ نرخ های محدودکننده در حال حاضر یک نگرانی نیست. سوزان کالینز، رئیس فدرال رزرو بوستون، روز چهارشنبه گفت که پیشرفت در جهت کاهش نرخ بهره زمان بیشتری می برد.

بر اساس ابزار FedWatch گروه CME، بازارهای مالی پیش بینی می کنند اولین کاهش نرخ در ماه سپتامبر اتفاق بیفتد، با دو کاهش یک چهارم درصدی هر کدام تا قبل از پایان سال.

روز سه‌شنبه، آمریکا رسماً افزایش تعرفه‌ها را بر طیف وسیعی از کالاهای چینی اعلام کرد. در پاسخ، چین ممکن است افزایش نرخ تعرفه موقت بر روی خودروهای وارداتی مجهز به موتورهای بزرگ را در نظر بگیرد.

بررسی تکنیکال XAU/USD

قیمت طلا (XAU/USD) امروز با یک سوگیری منفی ملایم معامله می شود. از ابتدای ماه می، XAU/USD یک کانال روند صعودی را تشکیل داده است. از نظر فنی، فلز زرد چشم انداز سازنده ای را حفظ می کند و در بازه زمانی چهار ساعته بالاتر از میانگین متحرک نمایی 100 دوره ای (EMA) باقی می ماند. شاخص قدرت نسبی (RSI) در منطقه صعودی حدود 63.00 باقی می ماند که نشان دهنده پتانسیل مطلوب برای صعود بیشتر است.

تحلیل تکنیکال اونس جهانی طلا
تحلیل تکنیکال اونس جهانی طلا – نمودار 4 ساعته طلا

اولین هدف صعودی برای طلا نزدیک به بالاترین سطح تاریخ 2450 دلار است. شکست صعودی بالاتر از این سطح می تواند منجر به افزایش به سمت مرز بالای کانال روند صعودی در 2465 دلار و در نهایت به سد روانی 2500 دلار شود.

در یک سناریوی نزولی، حد پایین کانال روند صعودی و رقم رند در منطقه 2400-2405 دلار به عنوان سطح حمایت اولیه برای XAU/USD عمل می کند. اهداف نزولی دیگر شامل بالاترین قیمت 2378 دلاری 10 می و پس از آن EMA 100 دوره ای در 2364 دلار است.

سیگنال های طلا – نمودار روزانه

سیگنال های طلا - نمودار روزانه چهارشنبه 2 خرداد 1403
سیگنال های طلا – نمودار روزانه چهارشنبه 2 خرداد 1403

برای دسترسی به سیگنال های لحظه ای طلا به بخش تحلیل تکنیکال اونس جهانی طلا مراجعه نمایید.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس