گزارش طلا – اونس جهانی طلا به بالاترین حد خود رسید، تنش های ژئوپلیتیکی در کانون توجه

اونس جهانی طلا XAUUSD

قیمت طلا (XAU/USD) در روز دوشنبه افزایش یافت و به بالاترین حد خود نزدیک به 2441 دلار در جریان معاملات آسیایی رسید. این افزایش با امیدهای مجدد برای کاهش نرخ بهره از سوی فدرال رزرو آمریکا (Fed) و افزایش تنش های ژئوپلیتیکی در خاورمیانه تقویت شده است. علاوه بر این، تشدید تنش ها بین روسیه و اوکراین، با آغاز حملات هر دو کشور در آخر هفته، تقاضای پناهگاه امن برای طلا را بیشتر تقویت کرده است.

بعداً در روز دوشنبه، معامله‌گران اونس جهانی طلا بر سخنرانی‌های بوستیک، بار، والر، جفرسون و مستر مقامات فدرال رزرو تمرکز خواهند کرد که ممکن است بینشی در مورد مسیر آینده سیاست‌های پولی ارائه دهد. یک رویکرد محتاطانه یا اظهار نظرهای تندروانه از سوی این مقامات می تواند به طور بالقوه روند صعودی فلز گرانبها را محدود کند.

سرخط خبرهای طلا

به گزارش رویترز، تلویزیون دولتی ایران از کشته شدن ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور ایران در حادثه هوایی خبر داده است.

توماس بارکین، رئیس فدرال رزرو ریچموند، خاطرنشان کرد که تورم در حال کاهش است، اما تاکید کرد که رسیدن به هدف 2 درصدی فدرال رزرو «زمان بیشتری طول خواهد کشید». به طور مشابه، لورتا مستر، رئیس فدرال رزرو کلیولند، اظهار داشت که موضع سیاست پولی فعلی فدرال رزرو مناسب است زیرا به ارزیابی داده های اقتصادی دریافتی ادامه می دهد. در همین حال، میشل بومن، رئیس فدرال رزرو اشاره کرد که اگرچه این سیاست محدودکننده است، اما در صورت توقف یا معکوس شدن تورم، او مایل به افزایش نرخ بهره است.

بر اساس ابزار CME FedWatch، بازارهای مالی با احتمال 10 درصد کاهش نرخ در ژوئن و تقریباً 80 درصد در ماه سپتامبر قیمت گذاری کرده اند.

از سوی دیگر، بانک خلق چین (PBoC) بر اساس داده‌های رسمی منتشر شده در روز سه‌شنبه، در ماه آوریل، 60 هزار تروی اونس طلا به ذخایر خود اضافه کرد که این هجدهمین ماه متوالی خرید طلا بود.

بررسی فنی XAU/USD

قیمت طلا امروز با یک سوگیری مثبت معامله می شود و از کانال روند صعودی که از 2 می شکل گرفته است عبور کرد. شاخص قدرت نسبی (RSI) در بالای خط وسط در حدود 82.50 قوی است. با این حال، RSI شرایط بیش از حد خرید را نشان می دهد که تثبیت بیشتر قبل از موقعیت برای هر صعود کوتاه مدت امکان پذیر است.

بالاترین سطح تاریخ طلا 2440 دلار به عنوان یک سطح مقاومت فوری برای XAU/USD عمل می کند. یک شکست قاطع بالاتر از این سطح می تواند باعث افزایش به سمت مانع روانی در 2500 دلار شود.

در جهت نزولی، سطح مقاومت تبدیل به حمایت در 2415 دلار اولین هدف خواهد بود. سطح حمایت حیاتی در رقم دور 2400 دلار قرار دارد و پس از آن پایین ترین سطح 16 می در 2370 دلار قرار دارد.

تحلیل تکنیکال طلا - دو شنبه 31 اردیبهشت 1403
تحلیل تکنیکال طلا – دو شنبه 31 اردیبهشت 1403

سیگنال طلا – نمودار روزانه اونس جهانی طلا

سیگنال های طلا - نمودار روزانه  شنبه 31 اردیبهشت 1403
سیگنال های طلا – نمودار روزانه شنبه 31 اردیبهشت 1403
تجارت آفرین فارکس
تیم خبری
نویسندهتیم خبری
تیم تولید خبر سایت تجارت آفرین - مرجعه اخبار فارکس در ایران

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس