اخبار فارکس

پس از اینکه بانک چین نرخ بهره را ثابت نگه داشت، قیمت نفت به نزدیک به 84.10 دلار افزایش یافت

TJS BP oil and gas

قیمت نفت خام پس از تصمیم چین در مورد نرخ بهره همچنان در حال افزایش است و در روز دوشنبه در معاملات آسیایی حدود 84.10 دلار در هر بشکه معامله شد. بانک خلق چین (PBOC) نرخ اولیه وام یک ساله و پنج ساله (LPR) را به ترتیب در 3.45 درصد و 3.95 درصد حفظ کرد. با این حال، قیمت نفت خام ممکن است به دلیل اظهارات تندروانه مقامات فدرال رزرو (Fed) در هفته گذشته با چالش هایی روبرو شود. علاوه بر این، اعضای فدرال رزرو، Bostic، Barr، Waller، Jefferson و Mester قرار است روز دوشنبه سخنرانی کنند.

روز جمعه، میشل بومن، عضو شورای حکام فدرال رزرو تاکید کرد که پیشرفت تورم ممکن است به آن اندازه که پیش بینی می شد ثابت نباشد. وی خاطرنشان کرد: کاهش تورم مشاهده شده در نیمه دوم سال گذشته موقتی بوده و امسال پیشرفت بیشتری حاصل نشده است.

هفته گذشته، قیمت نفت WTI حدود 2 درصد افزایش یافت که ناشی از خوش بینی به افزایش تقاضا از سوی ایالات متحده، بزرگترین مصرف کننده نفت جهان است. داده های ماه آوریل نشان داد که تورم مصرف کننده ایالات متحده به 0.3 درصد کاهش یافته است و انتظارات برای کاهش بالقوه نرخ فدرال رزرو در سال 2024 را افزایش می دهد. چنین کاهش نرخی می تواند رشد اقتصادی و تقاضای انرژی را تحریک کند. علاوه بر این، کاهش نرخ بهره آمریکا می تواند دلار آمریکا (USD) را تضعیف کند و قیمت نفت را برای کشورهایی که از ارزهای دیگر استفاده می کنند مقرون به صرفه تر کند.

داده های اداره اطلاعات انرژی ایالات متحده (EIA) نشان داد که ذخایر نفت خام ایالات متحده در هفته منتهی به 10 می 2.508 میلیون بشکه کاهش یافت و دومین هفته متوالی کاهش و از کاهش 1.350 میلیون بشکه ای پیشی گرفت.

در چین، تولید صنعتی در ماه آوریل نسبت به مدت مشابه سال قبل 6.7 درصد افزایش یافت که نشان دهنده بهبود قوی در بخش تولید و پتانسیل افزایش تقاضای آینده است. علاوه بر این، رویترز گزارش داد که چین روز جمعه اقدامات “تاریخی” را برای تثبیت بخش املاک بحران زده خود اعلام کرد. بانک مرکزی 1 تریلیون یوان (138 میلیارد دلار) بودجه اضافی و قوانین وام مسکن را تسهیل می‌کند و دولت‌های محلی تصمیم دارند برای حمایت از این بخش آپارتمان‌هایی را خریداری کنند.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس