اخبار فارکس

گزارش طلا – قیمت طلا با کاهش نرخ تورم CPI آمریکا قدرت می یابد

اخبار طلا

قیمت طلا (XAU/USD) در بحبوحه کاهش ارزش دلار آمریکا (USD) در روز پنجشنبه در حال افزایش است. گزارش شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) ایالات متحده نشان داد که تورم در آوریل کاهش یافته و انتظارات برای کاهش نرخ بهره فدرال رزرو (Fed) در سال جاری افزایش یافته است. نرخ‌های بهره پایین‌تر می‌تواند با کاهش هزینه‌های استقراض برای سرمایه‌گذاری در این فلز گرانبها به نفع طلا باشد.

معامله گران طلا مجوزهای ساختمانی ایالات متحده، شروع مسکن، ادعاهای اولیه هفتگی بیکاری، شاخص تولید فدرال فدرال فیلی و داده های تولید صنعتی را در روز پنجشنبه در تقویم اقتصادی تماشا خواهند کرد. علاوه بر این، سخنانی از مقامات فدرال رزرو از جمله سخنرانی بار، هارکر، مستر و بوستیک برنامه ریزی شده است. با این حال، اظهارات تندروانه این مقامات می تواند دلار را تقویت کرده و سود کوتاه مدت طلا را محدود کند.

سرخط خبرهای طلا

شاخص قیمت مصرف کننده آمریکا (CPI) در ماه آوریل نسبت به مدت مشابه سال قبل 3.4 درصد افزایش یافت که اندکی نسبت به 3.5 درصد در ماه مارس کاهش یافته و با انتظارات بازار همسو شد. به صورت ماهانه، تورم کل شاخص کل شاخص مصرف کننده از 0.4 درصد در ماه مارس به 0.3 درصد در آوریل کاهش یافت که کمتر از 0.4 درصد مورد انتظار بود. تورم اصلی CPI، بدون مواد غذایی و انرژی، در آوریل 3.6 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش یافت که از 3.8 درصد در ماه مارس کاهش یافت، در حالی که CPI ماهانه اصلی نیز از 0.4 درصد به 0.3 درصد کاهش یافت.

خرده فروشی ایالات متحده در ماه آوریل ثابت بود و در مقایسه با رشد 0.6 درصدی در ماه مارس و عدم پیش بینی رشد 0.4 درصدی، رشدی نشان نداد. نیل کشکاری، رئیس فدرال رزرو مینیاپولیس بر لزوم نظارت بانک مرکزی بر اقتصاد برای تعیین اینکه آیا نرخ های سیاست فعلی به اندازه کافی محدودکننده هستند یا خیر، تاکید کرد.

بر اساس گزارش FedWatch Tool، بازارهای مالی اکنون با احتمال تقریباً 75 درصدی کاهش نرخ بهره فدرال رزرو در سپتامبر 2024 قیمت گذاری می کنند که از 65 درصد قبل از گزارش CPI افزایش یافته است.

شورای جهانی طلا گزارش داد که تقاضای جهانی طلا در سه ماهه اول سال 2024 با 3 درصد افزایش به 1238 تن رسید که بالاترین سه ماهه اول از سال 2016 را نشان می دهد.

بررسی فنی XAU/USD

قیمت طلا در حال افزایش است و از 2 می یک کانال روند صعودی را تشکیل داده است. در نمودار چهار ساعته، طلا (XAU/USD) بالاتر از میانگین متحرک نمایی 100 دوره ای (EMA) باقی می ماند و موضع مثبت خود را حفظ می کند. شاخص قدرت نسبی (RSI) در محدوده صعودی حدود 72 قرار دارد که نشان دهنده شرایط خرید بیش از حد است که ممکن است قبل از حرکت صعودی بیشتر منجر به تثبیت شود.

تحلیل تکنیکال طلا - پنج شنبه 27 اردیبهشت 1403
تحلیل تکنیکال طلا – پنج شنبه 27 اردیبهشت 1403

سطوح کلیدی برای تماشا عبارتند از:

صعودی:

  • مرز بالایی کانال روند صعودی و سطح روانی در 2400 دلار است.
  • شکست بالای 2400 دلار 2432 دلار (بالاترین زمان) و احتمالاً 2500 دلار را هدف قرار می دهد.

نزولی:

  • مرز پایین کانال روند صعودی 2345 دلار است.
  • نقض 2345 دلار می تواند به 2334 دلار (EMA دوره 100) و سپس 2300 دلار (سطح روانی) منجر شود.

سیگنال طلا – نمودار روزانه

سیگنال های طلا - نمودار روزانه پنج شنبه 27 اردیبهشت 1403
سیگنال های طلا – نمودار روزانه پنج شنبه 27 اردیبهشت 1403
تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس