قیمت طلا در بحبوحه ابهامات اقتصادی و نگرانی‌های فدرال رزرو نزدیک به پایین‌ترین سطح شش ماهه تثبیت شد

اخبار طلا

قیمت طلا (XAUUSD) روز پنجشنبه یک فاز تثبیت نزولی را تجربه کرد و در محدوده باریکی نزدیک به پایین‌ترین سطح خود در بیش از شش ماه گذشته که روز قبل به آن رسیده بود معامله شد. این موضوع تحت تأثیر نگرانی‌ها در مورد مشکل بخش املاک چین و احتمال تعطیلی دولت ایالات متحده بود که فضایی خطرناک را ایجاد کرد که از فلز گرانبها به عنوان پناهگاه امن حمایت می کرد. علاوه بر این، کاهش بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده، گاوهای دلار آمریکا (USD) را از دیسک های تهاجمی باز داشت، به ویژه پس از افزایش اخیر به بالاترین سطح از نوامبر 2022، که تا حدی از طلا حمایت کرد.

با این وجود، به دلیل افزایش انتظارات در مورد تشدید بیشتر سیاست های پولی توسط فدرال رزرو (Fed) که می تواند بازده دلار و اوراق قرضه آمریکا را افزایش دهد، هر گونه بهبود قابل توجهی برای طلا نامشخص است. معامله گران همچنین ممکن است پیش از انتشار شاخص قیمت اصلی PCE ایالات متحده در روز جمعه، در حاشیه منتظر بمانند. این شاخص اقتصادی بینش جدیدی از برنامه های افزایش نرخ بهره آینده فدرال رزرو ارائه می دهد و می تواند مسیر جدیدی را برای طلا، که دارایی غیر بازدهی است، ارائه دهد. در این میان، پنج شنبه شاهد انتشار ارقام نهایی تولید ناخالص داخلی سه ماهه دوم ایالات متحده و ادعاهای اولیه هفتگی بیکاری خواهیم بود که می تواند در اوایل جلسه آمریکای شمالی بر دلار آمریکا تأثیر بگذارد. علاوه بر این، احساسات گسترده تر بازار می تواند فرصت های معاملاتی کوتاه مدت ایجاد کند.

به طور خلاصه، قیمت طلا در پایین‌ترین سطح خود در بیش از شش ماه گذشته تثبیت می‌شود و عوامل متعددی بر حرکت آن تأثیر می‌گذارند، از جمله نگرانی‌ها در مورد بازار املاک چین، خطر تعطیلی دولت آمریکا، و تأثیر بازده اوراق قرضه آمریکا و دلار. جهت آینده طلا به دلیل اقدامات بالقوه سیاست فدرال رزرو، انتشار داده های اقتصادی آتی و احساسات کلی بازار نامشخص است.

محرکهای بازار

  • قیمت طلا به دلیل افزایش ارزش دلار آمریکا و افزایش بازده اوراق قرضه آمریکا با کاهش قابل توجهی روبرو است.
  • نگرانی ها در مورد بازار املاک چین و افزایش هزینه های استقراض نیز به کاهش کمک می کند.
  • ابهاماتی در مورد بودجه دولت ایالات متحده وجود دارد که ممکن است به تعطیلی نسبی منجر شود و بر احساسات بازار تأثیر منفی بگذارد.
  • اظهارات هاوکی از نیل کشکاری، رئیس فدرال رزرو مینیاپولیس، احتمال افزایش حداقل یک بار دیگر نرخ بهره را تا پایان سال نشان می دهد.
  • داده های سفارشات کالاهای بادوام ایالات متحده بهتر از حد انتظار نشان می دهد که فدرال رزرو ممکن است نرخ های بهره را برای مدت طولانی بالاتر نگه دارد.
  • تقویم اقتصادی ایالات متحده برای روز پنجشنبه شامل انتشار GDP نهایی سه ماهه دوم و ادعاهای اولیه اولیه هفتگی بیکاری است، در حالی که شاخص اصلی قیمت PCE ایالات متحده در روز جمعه همچنان کانون اصلی مسیر نرخ بهره آینده فدرال رزرو است.

تجزیه و تحلیل فنی

قیمت طلا به دلیل شرایط فروش بیش از حد، همانطور که توسط شاخص قدرت نسبی (RSI) در نمودار روزانه نشان داده شده است، حمایت می شود. با این حال، عملکرد فعلی قیمت، که با یک حرکت محدود مشخص می شود، همچنان می تواند بعنوان یک فاز تثبیت نزولی در نظر گرفته شود.

فقدان علاقه خرید قابل توجه نشان می دهد که جفت XAU/USD به احتمال زیاد به روند نزولی خود ادامه می دهد. با این وجود، عاقلانه است که قبل از در نظر گرفتن کاهش بیشتر، منتظر یک تثبیت کوتاه مدت یا یک بازگشت متوسط باشیم. علیرغم پشتیبانی بالقوه، XAU/USD همچنان مستعد گسترش افت خود به سمت سطوح حمایت مربوطه بعدی است، به ویژه در محدوده 1860-1858 دلار، با احتمال رسیدن به سطح 1820 دلار.

تجارت آفرین فارکس
تیم خبری
نویسندهتیم خبری
تیم تولید خبر سایت تجارت آفرین - مرجعه اخبار فارکس در ایران

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس