گزارش طلا – قیمت طلا با افزایش اندکی معامله می‌شود، سرمایه‌گذاران منتظر گزارش CPI ایالات متحده هستند

تحلیل تکنیکال طلا - XAUUSD gold

قیمت طلا (XAU/USD) روز چهارشنبه، با یک سوگیری مثبت ملایم به دلیل کاهش ارزش دلار آمریکا (USD) معامله می شود. افزایش تقاضای طلا ناشی از سرمایه گذاری های قوی در بازار خارج از بورس (OTC)، خریدهای ثابت بانک مرکزی و جریان های امن در میان خطرات ژئوپلیتیکی در خاورمیانه است که از XAU/USD پشتیبانی می کند. با این حال، اظهارات تندروانه مقامات فدرال رزرو (ّثی)، از جمله پیشنهاد جروم پاول، رئیس فدرال رزرو برای حفظ نرخ های بهره بالاتر برای مدت طولانی، می تواند در کوتاه مدت بر طلا تاثیر بگذارد.

بعداً در روز چهارشنبه، شاخص قیمت مصرف کننده ایالات متحده (CPI) برای ماه آوریل منتشر خواهد شد که به طور بالقوه بینشی در مورد زمان تعدیل نرخ اولیه فدرال رزرو ارائه می دهد. علاوه بر این، داده‌های خرده‌فروشی در ماه آوریل منتشر خواهد شد و نگاهی اجمالی به روند هزینه‌های مصرف‌کننده ارائه می‌کند. داده‌های تورمی داغ‌تر از حد انتظار می‌تواند فدرال رزرو را به اتخاذ موضع تهاجمی‌تر، تقویت گرین‌بک و اعمال فشار فروش بر طلای دلار وادار کند.

سرخط خبرهای طلا

در ماه آوریل، شاخص قیمت تولیدکننده ایالات متحده (PPI) نسبت به سال گذشته 2.2 درصد افزایش یافت که نسبت به رشد 1.8 درصدی در ماه مارس، مطابق با انتظارات بود. Core PPI همچنین شاهد افزایش 2.4 درصدی نسبت به 2.1 درصد در ماه مارس بود. هر دو شاخص PPI و Core PPI در ماه آوریل 0.5 درصد نسبت به ماه قبل (MoM) افزایش یافتند.

جروم پاول، رئیس فدرال رزرو اظهار داشت که تورم کندتر از آنچه پیش بینی می شد در حال کاهش است و داده های PPI از نیاز به حفظ نرخ های بهره بالاتر برای یک دوره طولانی حمایت می کند. پاول همچنین اشاره کرد که افزایش بیشتر نرخ ها احتمالاً غیرضروری است.

جفری اشمید، رئیس فدرال رزرو کانزاس سیتی تاکید کرد که تورم بسیار بالا باقی می ماند و این نشان می دهد که بانک مرکزی ایالات متحده هنوز کار قابل توجهی در پیش دارد.

انتظار می‌رود تورم سرفصل سالانه شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) از برآورد اولیه 3.5 درصدی به 3.4 درصد در آوریل کاهش یابد. پیش‌بینی می‌شود که تورم اصلی CPI در ماه آوریل به 3.6 درصد کاهش یابد که نسبت به 3.8 درصد قبلی کاهش یافته است.

پیش‌بینی می‌شود فروش خرده‌فروشی ایالات متحده در ماه آوریل به 0.4 درصد در ماه آوریل کاهش یابد، در حالی که پیش‌بینی اولیه 0.7 درصد بود.

بر اساس گزارش FedWatch Tool، بازارهای مالی در حال حاضر با احتمال تقریباً 65 درصدی کاهش نرخ بهره توسط فدرال رزرو در سپتامبر 2024 قیمت گذاری می کنند.

طبق گزارش شورای جهانی طلا در گزارش سه ماهه اول سال 2024، تقاضای جهانی طلا 3 درصد افزایش یافت و به 1238 تن رسید که قوی ترین سه ماهه اول از سال 2016 را نشان می دهد.

بررسی فنی XAU/USD

قیمت طلا امروز مثبت شد. با توجه به نمودار چهار ساعته، XAU/USD موضع مثبت خود را حفظ می کند زیرا بالاتر از میانگین متحرک نمایی 100 دوره ای (EMA) است. شاخص قدرت نسبی 14 روزه (RSI) در منطقه صعودی 60.70 قرار دارد که نشان می دهد مسیر کمترین مقاومت رو به بالا است.

یک حرکت پایدار به بالای سطح 2378 دلار در 10 می می تواند راه را برای صعود به سمت مقاومت بزرگ بعدی نزدیک به سد روانی 2400 دلار هموار کند. یک شکست قاطع بالاتر از این سطح می تواند بالاترین قیمت تاریخ را نزدیک به 2432 دلار هدف قرار دهد و به طور بالقوه به رقم دور 2500 دلار برسد.

برعکس، حمایت کلیدی برای طلا در منطقه 2325-2330 دلار یافت می‌شود که نشان‌دهنده تلاقی حد پایین کانال روند نزولی، متحرک نمایی 100 دوره‌ای و پایین‌ترین حد 13 می است. شکستن این حمایت می تواند منجر به کاهش تا سطح 2300 دلار شود و پس از آن به پایین ترین سطح 2 مه 2281 دلاری برسد.

سیگنال های طلا – نمودار روزانه

سیگنال های طلا - نمودار روزانه چهارشنبه 26 اردیبهشت 1403
سیگنال های طلا – نمودار روزانه چهارشنبه 26 اردیبهشت 1403
تجارت آفرین فارکس
تیم خبری
نویسندهتیم خبری
تیم تولید خبر سایت تجارت آفرین - مرجعه اخبار فارکس در ایران

دیدگاهتان را بنویسید