قیمت نفت به دلیل کاهش موجودی انبارهای ایالات متحده و آتش‌سوزی‌های کانادا، به نزدیک به 83 دلار رسید

اخبار نفت - تجارت آفریناخبار نفت - تجارت آفرین

قیمت نفت خام در جریان سشن چهارشنبه آسیایی، در حال افزایش است و در حدود 82.90 دلار در هر بشکه در نوسان است که نشان دهنده بازگشتی از کاهش اخیر است. این حرکت صعودی ناشی از آخرین داده‌های عرضه نفت خام است که توسط موسسه نفت آمریکا (API) در روز سه‌شنبه منتشر شد.

بولتن آماری هفتگی API (WSB) کاهش قابل توجهی را در ذخایر نفت خام برای هفته منتهی به 10 می نشان داد. کاهش 3.104 میلیون بشکه ای گزارش شده فراتر از انتظارات بود که کاهش 1.35 میلیون بشکه ای را پیش بینی کرده بود. این کاهش شدید، افزایش اندک 0.509 میلیون بشکه ای هفته قبل را جبران کرد.

در کانادا، به دلیل آتش‌سوزی‌های جنگلی در مناطق دورافتاده غربی، به ویژه آتش‌سوزی در نزدیکی فورت مک‌موری، نگرانی‌هایی به وجود آمده است. این منطقه به عنوان یک مرکز حیاتی برای صنعت نفت کانادا عمل می کند که مسئول تولید حدود 3.3 میلیون بشکه در روز است که بخش قابل توجهی از کل تولید این کشور را تشکیل می دهد.

با این حال، قیمت نفت خام به دلیل بالاتر از حد انتظار قیمت‌های تولیدکننده آمریکا در ماه آوریل با فشار مواجه شد. افزایش قیمت‌های تولیدکننده نگرانی‌هایی را در مورد حفظ بالقوه افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو (Fed) برای مدت طولانی ایجاد کرد که می‌تواند فعالیت اقتصادی در ایالات متحده، بزرگترین مصرف‌کننده نفت جهان، را کاهش دهد و متعاقباً بر تقاضای نفت تأثیر بگذارد.

اداره آمار کار ایالات متحده (BLS) از افزایش 0.5 درصدی ماهانه در شاخص قیمت تولیدکننده (PPI) در ماه آوریل خبر داد که از انتظارات فراتر رفت. به طور مشابه، PPI اصلی، بدون احتساب قیمت‌های بی‌ثبات مواد غذایی و انرژی، شاهد افزایش 0.5 درصدی ماهانه نسبت به ماه گذشته بود که فراتر از پیش‌بینی‌ها بود.

علاوه بر این، گزارش اخیر اوپک پلاس نشان داد که کشورهای عضو با تولید روزانه 568 هزار بشکه اضافی در ماه گذشته، از محدودیت های توافق شده خود فراتر رفته اند. با این وجود، اوپک چشم انداز خوش بینانه ای را در مورد تقاضای جهانی نفت حفظ کرد و پیش بینی کرد که در سال 2024، 2.25 میلیون بشکه در روز و در سال 2025، 1.85 میلیون بشکه در روز افزایش یابد.

تجارت آفرین فارکس
تیم خبری
نویسندهتیم خبری
تیم تولید خبر سایت تجارت آفرین - مرجعه اخبار فارکس در ایران

دیدگاهتان را بنویسید