اخبار فارکس

قیمت جهانی نقره به دلیل تشدید تنش های ژئوپلیتیکی به نزدیک 28.50 دلار افزایش یافت

اخبار نقره - XAG/USD

در اولین جلسه روز سه شنبه اروپا، قیمت نقره برای دومین روز متوالی به روند صعودی خود ادامه داد و در حدود 28.30 دلار در هر اونس تروی قرار گرفت. به گزارش رویترز، افزایش قیمت نقره به تشدید تنش‌ها در خاورمیانه نسبت داده می‌شود، به‌ویژه زمانی که نیروهای اسرائیلی برای گرفتن اراضی از جنگجویان حماس به غزه پیشروی می کنند.

حرکت صعودی نقره با انتشار گزارش هفتگی اولیه ادعاهای بیکاری در ایالات متحده در پنجشنبه گذشته تقویت شد که به بالاترین حد در هشت ماه اخیر یعنی 231000 رسید. این نشان‌دهنده تضعیف بازار کار بود که به طور بالقوه فدرال رزرو (Fed) را بر آن داشت تا احتمالا زودتر شروع به چرخه تسهیل کند.

با این حال، مقامات فدرال رزرو بر اهمیت حفظ نرخ های بهره بالاتر برای یک دوره طولانی به دلیل سطوح تورم بالا تاکید کرده اند. فیلیپ جفرسون، نایب رئیس فدرال رزرو، روز دوشنبه این موضع را تکرار کرد و از حفظ نرخ های بهره فعلی تا زمانی که نشانه هایی از کاهش تورم آشکار شود، حمایت کرد. به طور معمول، نرخ های بهره بالاتر جذابیت دارایی های غیر بازده مانند نقره را کاهش می دهد.

انتظار می‌رود در اواخر روز، معامله‌گران شاخص قیمت تولیدکننده ایالات متحده (PPI) را که یک شاخص کلیدی اقتصادی است، از نزدیک رصد کنند. گزارش PPI برای بازار ایالات متحده اهمیت قابل توجهی دارد، زیرا معامله گران ممکن است از داده های آن برای پیش بینی نتایج بالقوه شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) استفاده کنند. اگر داده‌های PPI فراتر از انتظارات باشد، می‌تواند احساسات جنگ‌طلبانه پیرامون تعهد فدرال رزرو به حفظ نرخ‌های بهره بالاتر را تقویت کند و به طور بالقوه فشار نزولی بر قیمت نقره وارد کند.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس