قیمت طلا به دلیل کاهش تقاضا برای این دارایی امن، روند کاهشی پیدا کرد

XAUUSD TJA GOLD

قیمت طلا (XAU/USD) به دلیل کاهش تقاضا برای این فلز گرانبها به عنوان یک دارایی امن در بحبوحه جو خوش بینانه بازار در روز جمعه با کاهش روبرو شد و به حدود 2300 دلار سقوط کرد.

حرکت قیمت طلا به دلیل مثبت بودن جو بازار در روز جمعه کاهش یافت و سرمایه گذاران را از دارایی های امن دور کرد. افزایش سهام آسیایی که از روند صعودی وال استریت پیروی کرد، نشان داد که نگرانی سرمایه گذاران در مورد افزایش احتمالی نرخ بهره توسط فدرال رزرو کاهش یافته است.

نشست سیاستی فدرال رزرو در ماه مه منعکس کننده تغییر به سمت یک موضع سازگارتر در میان اعضای کمیته، با تصمیم برای کند کردن انقباض کمی از طریق کاهش دارایی های خزانه داری ایالات متحده با سرعت کمتر بود. پاول، رئیس فدرال رزرو، در کنفرانس مطبوعاتی پس از نشست خود نیز اشاره کرد که “بعید” است که بانک مرکزی با وجود فشارهای تورمی مداوم، نرخ های بهره را افزایش دهد.

اگرچه در ابتدا انتظار برای ثابت ماندن نرخ بهره آمریکا باعث افزایش قیمت طلا شد، اما احساسات مثبت متعاقب آن در بازارهای جهانی باعث کاهش تقاضا برای این فلز گرانبها به عنوان یک پناهگاه امن شد.

تمرکز سرمایه‌گذاران اکنون روی داده‌های کلیدی قرار گرفته است که قرار است روز جمعه منتشر شود، به ویژه گزارش حقوق و دستمزد غیرکشاورزی ایالات متحده (NFP) برای ماه آوریل، که می‌تواند بر نتیجه گیری از اقتصاد ایالات متحده و نگرانی‌های پیرامون تورم تأثیر بگذارد.

اگر گزارش NFP نشان دهد که تعداد مشاغل جدید بیش از پیش بینی شده به اقتصاد ایالات متحده اضافه شده است یا افزایش قابل توجهی در دستمزدها وجود دارد، می تواند انتظارات مربوط به تورم و نرخ بهره را تغییر دهد.

اقتصاددانان پیش بینی می کنند NFP ها به 243,000 برسد که از 303,000 در مارس کاهش یافته است و انتظار می رود میانگین درآمد ساعتی 0.3 درصد ماهانه و 4.0 درصد نسبت به سال گذشته افزایش یابد. هر گونه انحراف قابل توجه از این پیش‌بینی‌ها، به‌ویژه در این معیارهای کلیدی، می‌تواند باعث نوسان قیمت طلا شود، با افزایش قابل توجهی که به طور بالقوه منجر به فشار نزولی بر طلا خواهد شد و بالعکس.

بررسی فنی XAU/USD

قیمت طلا (XAU/USD) در حال حاضر یک حرکت جانبی در نمودار 4 ساعته نشان می‌دهد. پس از برآورده کردن معیارهای محافظه کارانه برای تحقق الگوی قیمت حرکت نزولی خود در هدف قیمت فیبوناچی 0.681 برای موج C، واقع در 2286 دلار، کاهش خود را متوقف کرده است.

بررسی فنی XAU/USD
بررسی فنی XAU/USD نمودار 4 ساعته
تجارت آفرین فارکس
تیم خبری
نویسندهتیم خبری
تیم تولید خبر سایت تجارت آفرین - مرجعه اخبار فارکس در ایران

دیدگاهتان را بنویسید