قیمت نفت خام به دلیل افزایش ذخایر آمریکا و کاهش تنش‌های ژئوپلیتیکی به پایین‌ترین حد در هفت هفته گذشته رسید

TJS BP oil and gas

قیمت نفت خام، روز پنجشنبه به 84.00 دلار کاهش یافت و پایین ترین سطح خود را در 7 هفته گذشته ثبت کرد. این کاهش به دلیل افزایش غیرمنتظره ذخایر نفت خام در ایالات متحده، همراه با کاهش تنش‌های ژئوپلیتیکی در خاورمیانه است.

ذخایر نفت خام آمریکا 7.256 میلیون بشکه افزایش یافت و به 460.9 میلیون بشکه در هفته منتهی به 26 آوریل رسید که در مقایسه با کاهش 6.368 میلیون بشکه ای در هفته گذشته بود. طبق گزارش اداره اطلاعات انرژی ایالات متحده (EIA) در روز چهارشنبه، میزان ذخایر از انتظارات بازار که انتظار کاهش 2.3 میلیون بشکه ای داشت بسیار فراتر رفت. این افزایش قابل توجه که بالاترین میزان از ژوئن 2023 است، به نگرانی ها در مورد کاهش احتمالی تقاضای نفت می افزاید.

علاوه بر این، نشانه هایی از کاهش تنش های ژئوپلیتیکی در خاورمیانه به فشار نزولی بر قیمت نفت کمک می کند. گزارش‌های بلومبرگ حاکی از گفتگوهای جاری بین ایالات متحده و عربستان سعودی در مورد توافق احتمالی است که می‌تواند تضمین‌های امنیتی و چشم‌انداز روابط دیپلماتیک با اسرائیل را در صورت موافقت با توقف درگیری در غزه به ریاض ارائه دهد. علیرغم این تحولات، نگرانی ها در مورد اختلالات احتمالی در عرضه نفت همچنان در منطقه وجود دارد و تا حدودی از قیمت نفت خام حمایت می کند.

با نگاهی به آینده، معامله گران نفت منتظر اطلاعات کلیدی اشتغال ایالات متحده در ماه آوریل هستند که قرار است در روز جمعه منتشر شود، از جمله حقوق و دستمزد غیرکشاورزی (NFP)، نرخ بیکاری، و میانگین درآمد ساعتی. این شاخص‌ها تأثیر قابل‌توجهی بر قیمت نفت خام دارند، احساسات بازار را هدایت می‌کنند و فرصت‌های معاملاتی را برای معامله‌گران نفت فراهم می‌کنند زیرا پیامدهای داده‌ها را بر تقاضای نفت و پویایی بازار ارزیابی می‌کنند.

تجارت آفرین فارکس
تیم خبری
نویسندهتیم خبری
تیم تولید خبر سایت تجارت آفرین - مرجعه اخبار فارکس در ایران

دیدگاهتان را بنویسید