گزارش طلا – در حالی که فدرال رزرو نرخ بهره را دست نخورده حفظ می کند، قیمت طلا با مشکل مواجه شده است

اونس جهانی طلا XAUUSD

قیمت طلا (XAU/USD) در جلسه آسیایی روز پنجشنبه، پس از بهبودی متوسط از پایین ترین حد چهار هفته اخیر خود در حدود 2282-2281 دلار، با محدوده باریکی دست و پنجه نرم می کند. تصمیم فدرال رزرو (Fed) مبنی بر ثابت نگه داشتن نرخ بهره پایه خود در پایان نشست دو روزه خود در روز چهارشنبه تا حد زیادی پیش بینی می شد. با این حال، موضع فدرال رزرو در مورد کاهش نرخ بهره همچنان محتاطانه است و قبل از بررسی هرگونه تعدیل، منتظر اطمینان بیشتر در مسیر تورم است. این تحول باعث افزایش بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده، تقویت دلار آمریکا (USD) و ایجاد باد مخالف برای فلز گرانبهای بدون بازده می شود.

جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، در کنفرانس مطبوعاتی پس از نشست، عدم پیشرفت مورد انتظار به سوی هدف تورم 2 درصدی سالانه را تایید کرد، اما احتمال افزایش نرخ بهره را رد کرد. همزمان، کاهش نگرانی‌ها در مورد تشدید تنش‌های ژئوپلیتیکی در خاورمیانه، ریسک‌پذیری را در میان سرمایه‌گذاران افزایش می‌دهد و پتانسیل صعودی طلا را محدودتر می‌کند.

علیرغم این عوامل، حمایت مداوم بالای 2300 دلار به طرفداران روند نزولی طلا توصیه می کند که انتشار گزارش حقوق و دستمزد غیرکشاورزی ایالات متحده (NFP) را قبل از تصمیم گیری به دقت ارزیابی کنند.

سرخط خبرهای طلا

مواضع احتیاطی جروم پاول، رئیس فدرال رزرو در روز چهارشنبه، که از طولانی شدن نرخ های بهره به دلیل عدم کاهش تورم خبر می دهد، بر قیمت طلا سایه افکنده است. این احساسات بیشتر با افزایش بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده، تقویت تقاضا برای دلار و مهار حرکت صعودی فلز گرانبهای بدون بازده، تقویت شد.

علاوه بر این، سیگنال پاول مبنی بر اینکه حرکت بعدی فدرال رزرو احتمالا کاهش نرخ بهره است، احساسات ریسک جهانی را تقویت کرد و جذابیت دارایی های امن مانند XAU/USD را کاهش داد. علیرغم کاهش تنش‌های ژئوپلیتیکی، جو حاکم بر بازار حاکی از یک مسیر نزولی برای طلا است، اگرچه فقدان فشار فروش قابل توجه در میان معامله‌گران نزولی دیده می شود.

سرمایه گذاران ممکن است تصمیم بگیرند که در حاشیه بمانند تا گزارش اشتغال ماهانه و NFP ایالات متحده، که برای روز جمعه برنامه ریزی شده است را بررسی کنند. در همین حال، تقویم اقتصادی پنج‌شنبه ایالات متحده، شامل کاهش‌های شغلی چالش‌برانگیز، ادعاهای اولیه هفتگی بی‌کاری، و داده‌های تراز تجاری، برای نشانه‌های معاملاتی کوتاه‌مدت به دقت رصد خواهد شد.

بررسی فنی XAU/USD

در تحلیل تکنیکال قیمت طلا، به نظر می رسد عقب نشینی به زیر سطح 2,300 دلار، حمایتی را در حدود سطح 2,280 دلار پیدا می کند که با سطح اصلاحی فیبوناچی 50 درصدی رالی مارس-آوریل همسو می شود. شکست قاطع به زیر این سطح می‌تواند راه را برای کاهش بیشتر باز کند و به طور بالقوه قیمت را به سمت منطقه حمایتی 2268-2265 دلار و به دنبال آن منطقه 2230-2225 دلاری و قیمت قابل توجه 2200 دلار سوق دهد.

برعکس، مقاومت فوری در نزدیکی منطقه عرضه 2335 دلار قرار دارد و به دنبال آن اوج هفتگی در حدود 2352-2353 دلار قرار دارد. پیشرفت پایدار بالاتر از این سطوح می تواند قیمت طلا را به سمت مقاومت 2371-2372 دلار سوق دهد، با پتانسیل صعودی بیشتر به سمت سد روانی 2400 دلار و اوج تاریخی نزدیک به 2431-2432 دلار ثبت شده در 12 آوریل.

سیگنال های تجارت آفرین – نمودار روزانه طلا

سیگنال های تجارت آفرین - نمودار روزانه طلا پنج شنبه 13 اردیبهشت 1403
سیگنال های تجارت آفرین – نمودار روزانه طلا پنج شنبه 13 اردیبهشت 1403
تجارت آفرین فارکس
تیم خبری
نویسندهتیم خبری
تیم تولید خبر سایت تجارت آفرین - مرجعه اخبار فارکس در ایران

دیدگاهتان را بنویسید