افزایش قیمت نفت پس از حمله موشکی اسرائیل به ایران

TJS BP oil and gas

نفت خام برنت در روز جمعه حدود 90.00 دلار معامله شد و در بحبوحه تشدید تنش ها بین ایران و اسرائیل، قیمت نفت افزایش یافت. یک مقام آمریکایی تایید کرد که موشک های اسرائیل به سایتی در ایران اصابت کرده و نگرانی های ژئوپلیتیکی را تشدید کرده است.

گزارش‌های ABC News حاکی از وقوع انفجار در فرودگاهی در شهر اصفهان است، اگرچه علت آن تا زمان گزارش نامشخص بود. چندین پرواز از حریم هوایی ایران تغییر مسیر دادند. در آخر هفته، ایران با رگبار پهپادها و موشک‌ها به حمله اسرائیل به ساختمان سفارت ایران در سوریه واکنش تلافی جویانه نشان داد. تشدید تنش میان اسرائیل و ایران، نگرانی‌ها را از درگیری گسترده‌تر در خاورمیانه افزایش داده است که منجر به نگرانی‌ها در مورد اختلالات احتمالی در عرضه نفت شده است.

علاوه بر عوامل ژئوپلیتیکی، اظهارات تندروانه چندین مقام فدرال رزرو بر احساسات بازار تأثیر گذاشته است. رافائل بوستیک، رئیس فدرال رزرو آتلانتا، خاطرنشان کرد که تورم ایالات متحده بسیار بالاست و فدرال رزرو هنوز جا برای رسیدگی به آن دارد. جان ویلیامز، رئیس فدرال رزرو نیویورک، بر وابستگی فدرال رزرو به داده ها تاکید کرد و هیچ فوریتی برای کاهش نرخ ها ابراز نکرد. در اوایل هفته، لورتا مستر، رئیس فدرال رزرو، کلیولند، تورم بالاتر از حد انتظار و نیاز بانک مرکزی برای جلب اعتماد در مسیر خود را برجسته کرد.

تجارت آفرین فارکس
تیم خبری
نویسندهتیم خبری
تیم تولید خبر سایت تجارت آفرین - مرجعه اخبار فارکس در ایران

دیدگاهتان را بنویسید