قیمت نفت خام حرکت نزولی خود را به زیر 88 دلار ادامه داد

TJS BP oil and gas

روز پنجشنبه، قیمت نفت خام برنت در حدود 87.53 دلار در نوسان است و کاهش جزئی ناشی از افزایش موجودی نفت خام ایالات متحده و پیش بینی کاهش تاخیری نرخ از سوی فدرال رزرو (Fed) را تجربه می کند. با این وجود، انتظار می‌رود که تشدید تنش‌های ژئوپلیتیکی در خاورمیانه، شتاب نزولی نفت خام را مهار کند.

ذخایر نفت خام آمریکا برای چهارمین هفته متوالی به رشد خود ادامه داد. ذخایر نفت خام در ایالات متحده در هفته منتهی به 12 آوریل 2.735 میلیون بشکه افزایش یافته است، که قبلاً 5.841 میلیون بشکه بود. طبق گزارش اداره اطلاعات انرژی در روز چهارشنبه، این افزایش بیش از توافق بازار بود که پیش‌بینی می‌کرد 1.6 میلیون بشکه افزایش یابد.

علاوه بر این، اظهارات تندروانه چندین مقام فدرال رزرو باعث تقویت دلار آمریکا (USD) و فشار نزولی بر قیمت‌ نفت خام به دلار شد. لورتا مستر، رئیس فدرال رزرو کلیولند، تورم بالاتر از حد انتظار را برجسته کرد که نشان دهنده نیاز بانک مرکزی به اطمینان بیشتر در مسیر خود است. علاوه بر این، جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، بر رویکرد محتاطانه تاکید کرد و اظهار داشت که کاهش نرخ بهره را پس از داده‌های تورم صعودی غیرمنتظره به تعویق می‌اندازد و پیشنهاد می‌کند که فدرال رزرو برای اطمینان از همسویی تورم با هدف 2 درصد قبل از بررسی کاهش هزینه‌های استقراض، به زمان بیشتری نیاز دارد.

در حالی که به نظر می رسد خطر فوری تشدید تنش در خاورمیانه کاهش یافته است، معامله گران نفت همچنان مراقب واکنش اسرائیل هستند، به ویژه پس از درخواست جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا برای خویشتن داری و بیانیه ایران مبنی بر عدم تمایل به ادامه حملات. یک درگیری گسترده تر در منطقه می تواند عرضه نفت را مختل کند و قیمت نفت را بالاتر ببرد.

تجارت آفرین فارکس
تیم خبری
نویسندهتیم خبری
تیم تولید خبر سایت تجارت آفرین - مرجعه اخبار فارکس در ایران

دیدگاهتان را بنویسید