قیمت طلا در خلال یک بازار محتاطانه، بالای 2350 دلار ثابت مانده است

اخبار طلا

قیمت طلا در روز چهارشنبه در حدود 2380 دلار در هر اونس تروی ثابت ماند و در بحبوحه معاملات محتاطانه در آستانه واکنش پیش بینی شده اسرائیل به حمله هوایی اخیر ایران در روز شنبه، نزدیک به بالاترین حد خود باقی ماند. یک گزارش رویترز فاش کرد که کابینه جنگ اسرائیل که قرار بود روز سه شنبه برای بررسی واکنش به حمله بی سابقه ایران تشکیل جلسه دهد، جلسه خود را به روز چهارشنبه موکول کرد.

گزارش‌های جروزالم پست حاکی از آن است که اسرائیل برنامه‌های حمله تلافی جویانه علیه ایران را نهایی کرده است. جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی آمریکا سه‌شنبه شب اعلام کرد که تحریم‌های جدید علیه ایران، همراه با تحریم‌ها علیه نهادهای حامی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و وزارت دفاع ایران، در روزهای آینده اجرایی خواهد شد.

جروم پاول، رئیس فدرال رزرو (Fed) در سخنرانی روز سه شنبه در مرکز ویلسون در واشنگتن، انتظارات برای کاهش نرخ بهره را کاهش داد. پاول بر استحکام اقتصاد ایالات متحده تاکید کرد و اشاره کرد که داده های اخیر نشان دهنده پیشرفت محدود تورم در سال جاری است. وی تاکید کرد که دستیابی به تورم ۲ درصدی «بیش از حد انتظار» به طول خواهد انجامید. احتمال نرخ های بهره بالاتر معمولاً جذابیت دارایی های بدون بازده مانند طلا را کاهش می دهد.

بر اساس گزارش CME FedWatch Tool، احتمال ثابت ماندن نرخ های بهره در نشست ژوئن از 78.7 درصدی روز دوشنبه به 84.8 درصد افزایش یافته است. سرمایه گذاران از نزدیک سخنرانی های مقامات فدرال رزرو در این هفته و همچنین مطالبات اولیه بیکاری ایالات متحده در روز پنجشنبه را برای بینش بیشتر در مورد جهت گیری سیاست پولی زیر نظر خواهند داشت.

تجارت آفرین فارکس
تیم خبری
نویسندهتیم خبری
تیم تولید خبر سایت تجارت آفرین - مرجعه اخبار فارکس در ایران

دیدگاهتان را بنویسید