قیمت نفت خام از بالاترین ترین سطح هفتگی خود سقوط کرد

TJS BP oil and gas

قیمت نفت خام در آغاز هفته جدید،ب ا شکاف نزولی آغاز شد و از بالاترین رقم پنج ماهه که در روز جمعه به دست آمد فاصله گرفت. در حال حاضر، این کالا بخشی از ضررهای خود را از معاملات آسیایی جبران کرده است، اما در زیر سطح قابل توجه 90.00 دلاری از نظر روانی باقی مانده است و دومین روز متوالی خود را در قرمز نشان می دهد.

اسرائیل نیروهای بیشتری را از جنوب غزه خارج کرده و آمادگی خود را برای گفتگوهای تازه در مورد آتش بس احتمالی با حماس اعلام کرده است. این تحول نگرانی ها در مورد احتمال تشدید درگیری ها و اختلال در عرضه نفت خام از خاورمیانه را کاهش داده است. علاوه بر این، افزایش دلار آمریکا (USD) که توسط داده های مثبت حقوق و دستمزد غیرکشاورزی ایالات متحده (NFP) تقویت شده است، منجر به افزایش سود در قیمت نفت خام شده است، به ویژه پس از افزایش شدید اخیر که طی دو ماه گذشته شاهد آن بودیم.

سرمایه گذاران نگران حملات پهپادهای اوکراینی که پالایشگاه های روسیه را هدف قرار می دهند، هستند. علاوه بر این، تلاش‌های ائتلاف اوپک پلاس برای اعمال کاهش تولید در میان کشورهای عضو، همراه با چشم‌انداز امیدوارکننده تقاضا، از قیمت نفت خام حمایت می‌کند. خوش‌بینی بیشتر با تشویق شاخص‌های اقتصادی از سوی چین، بزرگترین واردکننده جهان، تقویت می‌شود که ممکن است سرمایه‌گذاران را تشویق به خرید با کاهش قیمت نفت خام کند.

با توجه به این عوامل بنیادی، عاقلانه است که قبل از اینکه به این نتیجه برسیم که نفت خام به اوج خود رسیده است و کاهش‌های اصلاحی قابل توجهی را در نظر بگیریم، منتظر تأیید بیشتر فشار فروش پایدار باشیم. از نظر فنی، پیشرفت اخیر بالاتر از اوج قبلی امسال، تقریباً در سطح 89.55 دلار، به نفع احساسات صعودی در میان معامله گران است، به طوری که نوسانگرهای نمودار روزانه نشانه هایی از کاهش شرایط خرید بیش از حد را نشان می دهند.

تجارت آفرین فارکس
تیم خبری
نویسندهتیم خبری
تیم تولید خبر سایت تجارت آفرین - مرجعه اخبار فارکس در ایران

دیدگاهتان را بنویسید