اخبار فارکس

اختلال در عرضه نفت و افزایش بالقوه تقاضای بازار قیمت نقت را افزایش می دهد

اخبار نفت WTI - Brent

نفت خام در جریان معاملات آسیایی روز سه شنبه، در حدود 87.80 دلار در هر بشکه در نوسان بود که نشان دهنده یک موضع تدافعی است. با این حال، قیمت نفت خام به دلیل داده های تولید قوی از ایالات متحده و چین، روندی صعودی را تجربه می کند که فراتر از انتظارات بازار است. گسترش فعالیت‌های تولیدی در این اقتصادهای بزرگ در ماه مارس، نشانه‌ای از افزایش بالقوه تقاضای نفت است.

علاوه بر این، قیمت نفت خام در نظرسنجی رویترز افزایش یافته است که به دلیل کاهش تولید نفت از سوی سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) در ماه مارس است. کشورهایی مانند عراق و نیجریه صادرات نفت خود را کاهش داده اند و با کاهش داوطلبانه عرضه توسط برخی اعضای اوپک به عنوان بخشی از ائتلاف گسترده اوپک پلاس هماهنگ شده اند. تولید این گروه در ماه مارس به 26.42 میلیون بشکه در روز رسید که نشان دهنده کاهش 50000 بشکه ای در روز نسبت به فوریه است.

اوپک پلاس قرار است روز چهارشنبه نشست مشترک وزیران را برای ارزیابی اصول بازار و پایبندی اعضا به اهداف تولید برگزار کند. پیش بینی گسترده ای وجود دارد که سیاست های فعلی حفظ شود.

علاوه بر این، به گفته پاتریک دی هان، تحلیلگر نفت در GasBuddy.com، بازار بنزین ایالات متحده ممکن است شاهد افزایش احتمالی 15 سنت در هر گالن باشد که دلیل آن کاهش عرضه جهانی سوخت در پی حملات اخیر اوکراین به پالایشگاه های روسیه است. حملات پهپادهای اوکراینی به طور قابل توجهی چندین پالایشگاه روسیه را تحت تاثیر قرار داده و منجر به کاهش صادرات سوخت روسیه شده است. این حملات باعث غیرفعال شدن حدود 1 میلیون بشکه در روز از ظرفیت پردازش نفت خام روسیه شده است.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس