نفت در مسیر هر بشکه 100 دلار حرکت خود را ادامه می دهد

اخبار نفت WTI - Brent

در بحبوحه تحولات قابل توجه بازار، قیمت نفت در حال آماده شدن برای انتشار داده های هفتگی اداره اطلاعات انرژی (EIA) است. مؤسسه نفت آمریکا (API) اخیراً از کاهش شگفت‌انگیز 5.25 میلیون بشکه‌ای خبر داد که در مقایسه با تولید هفته گذشته 1.174 میلیون بشکه‌ای بود. این کاهش غیرمنتظره، همراه با کاهش عرضه و کاهش ذخایر ایالات متحده، منعکس کننده افزایش تقاضا برای نفت است که باعث افزایش قیمت نفت WTI و برنت آمریکا می شود.

در حالی که جروم پاول، رئیس فدرال رزرو آمریکا (Fed) برای سخنرانی عمومی آماده می شود، دلار آمریکا (USD) در یک مقطع حساس قرار دارد. در حالی که هیچ افزایش نرخ بهره ای پیش‌بینی نمی‌شود، ریسک دلار بسیار بالاست. داده‌های اخیر نشان‌دهنده افزایش فعالیت‌های اقتصادی، بازار کار قوی، و افزایش فشارهای تورمی است که بخشی از آن به دلیل افزایش قیمت نفت است.

در حال حاضر هر بشکه نفت خام (WTI) 89.22 دلار و نفت برنت 92.30 دلار معامله می شود.

اخبار کلیدی نفت و محرک های بازار عبارتند از:

  • گلدمن ساکس با اشاره به تقاضای جهانی بی‌سابقه و محدودیت‌های عرضه اوپک پلاس، پیش‌بینی قیمت نفت برنت خود را به 100 دلار در هر بشکه تغییر داد.
  • انتظار می رود عربستان سعودی از سه ماهه دوم سال 2024 به تدریج تولید نفت خود را به میزان 1 میلیون بشکه در روز افزایش دهد.
  • EIA اطلاعات ذخایر هفتگی خود را در حدود ساعت 14:30 به وقت گرینویچ منتشر خواهد کرد و انتظار می رود پس از تولید 3.954 میلیون بشکه در هفته گذشته، 2.2 میلیون بشکه کاهش یابد.
  • فدرال رزرو قرار است تصمیم خود را در مورد نرخ بهره در ساعت 18:00 به وقت گرینویچ اعلام کند و انتظار دارد که نرخ بهره در محدوده 5.25٪ -5.50٪ حفظ شود. کنفرانس مطبوعاتی جروم پاول، رئیس فدرال رزرو در ساعت 18:30 به وقت گرینویچ دنبال خواهد شد.
  • داده های اخیر حاکی از کاهش 42 درصدی ذخایر کوشینگ در اوکلاهاما برای سه ماهه جاری است که بزرگترین کاهش تاریخ را نشان می دهد.

تجزیه و تحلیل فنی روغن: خرید در Dips

قیمت نفت در صبح چهارشنبه با کاهش جزئی مواجه شد که احتمالاً ناشی از کاهش سود در پی گزارش کاهش قیمت API است. با این حال، شرایط و انتظارات کلی بازار برای قیمت نفت مطلوب باقی می‌ماند که نشان می‌دهد احتمال خرید هر گونه کاهشی وجود دارد.

از طرفی، سطح بسیار مهمی که باید تماشا کنید قیمت دو برابری از اکتبر تا نوامبر سال گذشته با قیمت 93.12 دلار است. شکستن این سطح می تواند منجر به سودهای بیشتر شود، با هدف بعدی 97.11 دلار، بالاترین میزان از آگوست 2022.

برعکس، سطح حمایت محوری در 84.30 دلار واقع شده است که در 10 آگوست مشاهده شد. عدم حفظ این سطح می تواند منجر به کاهش قابل توجهی شود و به طور بالقوه منطقه حمایت کلیدی نزدیک به 78.00 دلار را هدف قرار دهد.

638307977300308896
تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید