قیمت نفت خام به دلیل محدودیت های عرضه و کاهش تولید اوپک پلاس به نزدیک به 87.10 دلار رسید

TJS BP oil and gas

قیمت نفت خام برای سومین جلسه متوالی به روند صعودی خود ادامه داد و امروز در حدود 87.10 دلار در هر بشکه در نوسان است. این افزایش مداوم قیمت نفت خام به محدودیت های مورد انتظار در عرضه به دلیل کاهش تولید که توسط سازمان کشورهای صادرکننده نفت و متحدان آنها (اوپک پلاس) اجرا شده است، نسبت داده می شود.

سرمایه گذاران مشتاقانه منتظر نشست مشترک وزیران اوپک پلاس هستند که برای این هفته برنامه ریزی شده است. ناظران بازار پیش بینی می کنند که در طول این نشست، اوپک پلاس پویایی بازار و انطباق اعضا با اهداف تولید را با انتظارات گسترده برای ادامه سیاست های تولید فعلی ارزیابی کند.

علاوه بر این، الکساندر نواک، معاون نخست وزیر روسیه روز جمعه بر اهمیت اولویت شرکت های نفتی بر کاهش تولید بر صادرات در سه ماهه دوم برای همسویی با اهداف تولید اوپک پلاس تاکید کرد. وی همچنین اظهار داشت که نیازی فوری برای روسیه برای اعمال محدودیت‌های صادراتی بر گازوئیل برای مقابله با افزایش قیمت‌ها و کمبود سوخت احتمالی ناشی از حملات پهپادها که ظرفیت پالایشی را مختل می‌کند، وجود ندارد.

حملات پهپادهای اوکراینی به شدت چندین پالایشگاه روسیه را تحت تاثیر قرار داده است که منجر به کاهش صادرات سوخت روسیه شده است. این حملات منجر به آفلاین بودن نزدیک به 1 میلیون بشکه در روز از ظرفیت پردازش نفت خام روسیه شده است.

داده های رسمی نشان می دهد که فعالیت های تولیدی چین برای اولین بار در شش ماه گذشته در ماه مارس افزایش یافت و چشم انداز تقاضای نفت خام در بزرگترین واردکننده نفت خام جهان را تقویت کرد. تحلیلگران گلدمن ساکس گزارش دادند که تقاضای نفت در اروپا از انتظارات فراتر رفت و برخلاف پیش‌بینی قبلی‌شان برای کاهش 200 هزار بشکه‌ای در روز در سال 2024، در ماه فوریه 100 هزار بشکه در روز افزایش یافت.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید