اخبار فارکس

با وجود تعطیلی بازارها به دلیل تعطیلات عید پاک، طلا به بالاترین حد تاریخی خود رسید

XAUUSD TJA GOLD

قیمت طلا (XAU/USD) امروز، به بالاترین حد خود نزدیک به 2232 دلار رسید. افزایش ارزش این فلز گرانبها به دلیل حرکت معامله گران به سمت دارایی های امن در میان عدم قطعیت های اقتصادی فزاینده و انتظارات کاهش نرخ بهره توسط فدرال رزرو آمریکا (Fed) است. با این وجود، پیش‌بینی کاهش نرخ بهره فدرال رزرو می‌تواند دلار آمریکا (USD) را تقویت کند و پتانسیل صعودی قیمت طلا به دلار را محدود کند.

طلا همچنان به رشد خود ادامه می دهد زیرا سرمایه گذاران سه کاهش نرخ بهره را از سوی فدرال رزرو آمریکا (Fed) در سال جاری پیش بینی می کنند. نرخ استقراض برای پنجمین بار متوالی در هفته گذشته در محدوده 5.25 تا 5.50 درصد حفظ شد و فدرال رزرو همچنان پیش بینی می کند تا پایان سال نرخ بهره را سه چهارم درصد کاهش یابد. احساسات بازار که در CME FedWatch Tool منعکس شده است، در حال حاضر احتمال کاهش نرخ بهره فدرال رزرو در ماه ژوئن را تقریباً 63 درصد نشان می دهد. قابل توجه است که کاهش نرخ بهره معمولاً دلار را تضعیف می کند و طلا را برای سرمایه گذارانی که دارای ارزهای جایگزین هستند مقرون به صرفه تر می کند.

علاوه بر این، تنش های ژئوپلیتیکی مداوم در خاورمیانه ممکن است جذابیت دارایی های سنتی امن مانند طلا را افزایش دهد. گزارش‌های هلال احمر فلسطین نشان می‌دهد که نیروهای اسرائیلی دو بیمارستان دیگر غزه را محاصره کرده‌اند و پرسنل پزشکی را در معرض تیراندازی شدید قرار داده‌اند.

در مقابل، ترکیبی از اظهارات تندروانه مقامات فدرال رزرو و داده های اقتصادی قوی از ایالات متحده می تواند قیمت طلا را کاهش دهد. برخی از سیاستگذاران فدرال رزرو در مورد زمان بندی تسهیل پولی محتاط هستند. کریستوفر والر، عضو فدرال رزرو روز چهارشنبه تاکید کرد که “هیچ عجله ای وجود ندارد”، در حالی که رافائل بوستیک، رئیس بانک فدرال رزرو، برآورد قبلی خود را از کاهش دو نرخ بهره در سال اصلاح کرد و تنها به یک چهارم واحد کاهش داد.

اگرچه بسیاری از بازارها برای جمعه خوب (جمعه قبل از عید پاک) بسته هستند، سرمایه‌گذاران به دقت انتشار داده‌های شاخص قیمت هزینه‌های مصرف شخصی (PCE) ایالات متحده را که انتظار می‌رود شاخص اصلی PCE، معیار ترجیحی فدرال رزرو برای نرخ تورم را برجسته کند، نظارت خواهند کرد که نشان دهنده افزایش 0.3 درصدی در نرخ تورم است. فوریه.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس