اخبار فارکس

افزایش قیمت نفت برنت به 86.84 دلار قبل از تعطیلی روز جمعه پاک

اخبار نفت WTI - Brent

قیمت نفت خام روز پنجشنبه، با افزایش قیمت به 86.84 دلار در هر بشکه بسته شد و امروز بازارها برای جمعه پاک تعطیل هستند. افزایش قیمت نفت خام به این دلیل است که انتظار می رود سازمان کشورهای صادرکننده نفت و متحدانش (اوپک پلاس) کاهش تولید خود را حفظ کنند.

سرمایه گذاران از نزدیک نشست کمیته وزیران نظارت مشترک آتی اوپک را در هفته آینده تماشا می کنند. با وجود افزایش خطرات ژئوپلیتیکی، به‌ویژه ناشی از حملات اوکراین به زیرساخت‌های انرژی روسیه، بعید است اوپک پلاس سیاست‌های تولید نفت خود را تا نشست کامل وزیران که برای ژوئن برنامه‌ریزی شده است، تغییر دهد. این عوامل به احساس کاهش عرضه جهانی نفت کمک می کند.

با این حال، گزارش اداره اطلاعات انرژی (EIA) افزایش هفتگی در ذخایر نفت خام آمریکا را نشان داد. در هفته منتهی به 22 مارس، بر خلاف انتظارات کاهش، ذخایر نفت خام 3.165 میلیون بشکه افزایش یافت.

علاوه بر این در امریکا، انتظار می رود که تامین کنندگان سوخت در بالتیمور پس از فروریختن پل فرانسیس اسکات کی در روز سه شنبه با چالش های لجستیکی مواجه شوند. این حادثه منجر به بسته شدن نامحدود بندر شهر شد که منجر به تاخیر و اختلالات احتمالی در حمل و نقل کامیون شد.

در اخبار اقتصادی، تولید ناخالص داخلی آمریکا (GDP) سالانه 3.4 درصد در سه ماهه چهارم سال 2023 افزایش یافت و از انتظارات بازار فراتر رفت. شاخص قیمت تولید ناخالص داخلی مطابق با پیش بینی ها با افزایش 1.7 درصدی ثابت ماند. سرمایه گذاران اکنون منتظر انتشار آخرین گزارش شاخص قیمت مصرف شخصی ایالات متحده (PCE) هستند که برای روز جمعه برنامه ریزی شده است تا بینشی در مورد مسیر نرخ بهره کسب کنند.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس