اخبار فارکس

یورو به دلار پس از گزارش ناامیدکننده شاخص خرده فروشی آلمان، کاهش یافت

اقتصادی اروپا

یورو به دلار در روز پنجشنبه کاهش یافته است و حمایت بحرانی را در 1.0800 مجدد آزمایش کرد. این کاهش پس از انتشار داده های ناامیدکننده خرده فروشی آلمان اتفاق افتاد، که نگرانی ها را در مورد بزرگترین اقتصاد منطقه یورو افزایش داد و بر یورو (EUR) فشار آورد.

روند نزولی یورو/دلار آمریکا همچنان ادامه دارد. این جفت از بالاترین حد رسید خود در 8 مارس در حدود 1.0980 در حال بازگشت است. این روند تحت تأثیر نظرات متضاد تعیین کننده نرخ در فدرال رزرو ایالات متحده (Fed) و بانک مرکزی اروپا (ECB) قرار گرفته است.

در حالی که بانک مرکزی امریکا قبلاً از کاهش احتمالی نرخ بهره تا ژوئن خبر داده بود، داده‌های اقتصادی قوی‌تر از حد انتظار اخیر ایالات متحده و تورم مداوم بسیاری از مقامات فدرال رزرو را بر آن داشته تا زمان کاهش نرخ بهره را زیر سوال ببرند. این تصور که فدرال‌رزرو ممکن است نرخ‌های بهره بالاتر را برای مدت طولانی‌تری حفظ کند، دلار آمریکا (USD) را تقویت کرده و جریان‌های ورودی سرمایه خارجی بیشتری را جذب کرده و در نتیجه فشار نزولی بر یورو/دلار آمریکا وارد می‌کند.

کریستوفر والر، عضو هیئت مدیره فدرال رزرو، در سخنرانی خود در باشگاه اقتصادی نیویورک، این نظر را تکرار کرد و اظهار داشت که “هیچ عجله ای برای کاهش نرخ بهره وجود ندارد”.

در مقابل، مقامات بانک مرکزی اروپا به سمت حفظ جدول زمانی ژوئن برای کاهش بالقوه نرخ بهره متمایل شده اند. داده های اقتصادی منطقه یورو در مقایسه با داده های ایالات متحده به طور کلی ناامید کننده بوده است، اگرچه نگرانی ها در مورد تورم مداوم دستمزدها همچنان ادامه دارد.

کاهش یورو/دلار در روز پنجشنبه به دلیل ضعیف‌تر از حد انتظار داده‌های خرده‌فروشی آلمان در ماه فوریه تشدید شد که نشان‌دهنده کاهش هزینه‌های مصرف‌کننده و نشان‌دهنده فشار نزولی بیشتر بر تورم است که احتمالا بانک مرکزی اروپا را به فکر کاهش نرخ‌ها می‌اندازد.

بررسی فنی EUR/USD

از نظر فنی، EUR/USD به مسیر نزولی خود ادامه می‌دهد و در حال حاضر حمایت حیاتی را در حدود 1.0800 آزمایش می‌کند. اگر روند نزولی ادامه پیدا کند و قاطعانه از پایین ترین سطح موج B نزدیک 1.0795 بشکند، می تواند نشان دهنده ادامه نزول به سمت اهداف 1.0750 و 1.0700 باشد. برعکس، حرکت بالای 1.0950 اعتبار روند نزولی کوتاه مدت را زیر سوال می برد.

نمودار 4 ساعته یورو به دلار -  پنج شنبه 09 فروردین 1403
نمودار 4 ساعته یورو به دلار – پنج شنبه 09 فروردین 1403
تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس