اخبار فارکس

قیمت نقره پیش از گزارش نرخ تورم اصلی ایالات متحده به 24.70 دلار افزایش یافت

XAG/USD TJA

قیمت نقره (XAG/USD) در اواخر جلسه آسیایی در روز پنجشنبه به 24.70 دلار افزایش یافت. این افزایش در حالی رخ داد که بازار منتظر انتشار داده های شاخص قیمت مصرف شخصی (PCE) برای ماه فوریه است.

انتظار می رود داده های اصلی PCE بینشی در مورد زمان بندی احتمالی فدرال رزرو (Fed) برای کاهش نرخ بهره ارائه دهد. پیش‌بینی می‌شود که تورم پایه سالانه به طور پیوسته به میزان 2.8 درصد رشد داشته باشد، در حالی که رشد ماهانه اندکی به 0.3 درصد از 0.4 درصد در ژانویه کاهش یافته است.

انتظارات بازار نشان می دهد که فدرال رزرو ممکن است کاهش نرخ بهره را از جلسه سیاست ژوئن آغاز کند. این انتظارات با پیش‌بینی‌های سیاست‌گذاران فدرال رزرو در جلسه اخیر سیاست‌های پولی، که سه کاهش نرخ بهره را تا پایان سال پیش‌بینی کرده بودند، مطابقت دارد.

با توجه به ابزار CME FedWatch، معامله گران در حال حاضر با احتمال 64 درصد کاهش نرخ بهره توسط فدرال رزرو در ماه ژوئن قیمت گذاری می کنند.

در همین حال، شاخص دلار آمریکا (DXY) از بالاترین سطح ماهانه خود یعنی 104.50 اندکی کاهش یافته است. شاخص دلار در چهار جلسه معاملاتی گذشته به طور کلی در محدوده 104.00-104.50 باقی مانده است. پیش‌بینی می‌شود که داده‌های اصلی تورم PCE آمریکا بر شاخص دلار تأثیر بگذارد و به طور بالقوه ثبات مداوم را مختل کند. علاوه بر این، بازدهی 10 ساله خزانه داری ایالات متحده پس از تجربه کاهش شدید به 4.18 درصد در روز چهارشنبه، به 4.21 درصد بازگشت.

از نظر تحلیل تکنیکال برای نقره، قیمت در هفته گذشته در محدوده 24.32 تا 25.00 دلار تثبیت شده است که نشان دهنده عدم اطمینان در بین فعالان بازار است. میانگین متحرک نمایی 20 دوره ای (EMA) در 24.60 دلار قیمت لحظه ای را از نزدیک دنبال کرده است که نشان دهنده روند جانبی است. شاخص قدرت نسبی 14 دوره ای (RSI) در منطقه 40.00-60.00 نوسان داشته است که نشان دهنده کاهش قابل توجهی در نوسان است.

نمودار نقره - پنج شنبه 09 فروردین 1403
نمودار نقره – پنج شنبه 09 فروردین 1403
تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس