اخبار فارکس

گزارش طلا – قیمت طلا در محدوده باریک زیر 2200 دلار باقی می‌ماند، تمایل صعودی پایدار به نظر می‌رسد

اونس جهانی طلا XAUUSD

قیمت طلا (XAU/USD) با نزدیک شدن به سشن اروپا در روز چهارشنبه، نوسانات محدودی را در یک باند معاملاتی نشان می‌دهد و ظاهراً عقب‌نشینی جزئی روزانه از سطح 2200 دلار را متوقف می‌کند. هفته گذشته، فدرال رزرو (Fed) قصد خود را برای اجرای مجموعا 75 واحد پایه در کاهش نرخ بهره در طول سال 2024 نشان داد که به عنوان عامل مهمی در حمایت از فلز گرانبهای بدون بازده در نظر گرفته می شود.

روز سه‌شنبه، سفارش‌های کالاهای بادوام ایالات متحده کمی بهتر از حد انتظار بود. این گزارش اقتصاد قوی ایالات متحده را تأیید کرد. با این حال، فشارهای تورمی مداوم ممکن است فدرال رزرو را وادار کند که نرخ های بهره بالاتر را برای مدت طولانی حفظ کند و در نتیجه از بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده حمایت کند. در نتیجه، دلار آمریکا (USD) را به بالاترین حد خود در چند هفته گذشته نزدیکتر کرده است و پتانسیل صعودی قیمت طلا را محدود کرده است.

معامله گران مردد به نظر می رسند و منتظر سیگنال های بیشتر در مورد مسیر کاهش نرخ فدرال رزرو قبل از متعهد شدن به موقعیت های جهت دار تهاجمی هستند. بنابراین، توجه به انتشار شاخص قیمت مصرف و هزینه شخصی ایالات متحده (PCE) که برای روز جمعه برنامه ریزی شده است، متمرکز است. انتظار می‌رود این داده‌ها نقشی محوری در تأثیرگذاری بر پویایی کوتاه‌مدت قیمت دلار و تعیین مسیر کوتاه‌مدت قیمت طلا داشته باشد.

سرخط اخبار طلا

پیش‌بینی اخیر فدرال رزرو مبنی بر سیاست پولی آسان تر و نشانه‌ای از کاهش سه نرخی تا پایان سال، باعث می‌شود قیمت طلا حمایت پیدا کند.

روسیه پس از حملات اخیر پهپادها به پالایشگاه های نفت این کشور توسط اوکراین، حملات خود را به زیرساخت های انرژی اوکراین تشدید کرده است که خطر تشدید بیشتر تنش ها را افزایش داده است.

شبه‌نظامیان حوثی مورد حمایت ایران از شش حمله به کشتی‌ها در خلیج عدن و دریای سرخ در 72 ساعت گذشته خبر دادند که اشتهای سرمایه‌گذاران را برای داشتن دارایی‌های پرخطرتر کاهش داد.

دلار آمریکا همچنان به افزایش اندک نسبت به روز گذشته ادامه می‌دهد، دیروز گزارش 1.4 درصد افزایش سفارشات کالاهای بادوام ایالات متحده در ماه فوریه به این افزایش کمک کرد.

علاوه بر این، هیئت کنفرانس گزارش داد که شاخص اعتماد مصرف کننده ایالات متحده در ماه مارس اندکی به 104.7 کاهش یافت، که نشان دهنده ثبات در مقایسه با 104.8 ماه قبل، در میان کاهش ترس از رکود است. با این حال، انتظارات تورمی مصرف‌کنندگان از 5.2 درصد در فوریه به 5.3 درصد در ماه مارس افزایش یافت که به طور بالقوه فدرال رزرو را وادار می کند تا نرخ‌های بهره بالاتر را برای یک دوره طولانی حفظ کند.

این چشم انداز بازدهی اوراق قرضه 10 ساله دولت ایالات متحده را بالاتر از آستانه 4.0 درصد نگه می دارد و از گرینبک حمایت می کند، که احتیاط را برای خریداران XAU/USD ندا می دهد.

معامله گران ممکن است منتظر انتشار شاخص قیمت مصرف و هزینه شخصی ایالات متحده (PCE) برای بینش بیشتر در مورد مسیر سیاست فدرال رزرو قبل از انجام شرط بندی های تهاجمی جدید باشند.

بررسی فنی XAUUSD

از نقطه نظر فنی، پرایس اکشن اخیر در چند هفته گذشته را می توان به عنوان یک مرحله تثبیت صعودی پس از افزایش قابل توجهی از ابتدای ماه تفسیر کرد. به‌علاوه، شاخص‌های نمودار روزانه به‌راحتی در محدوده مثبت باقی می‌مانند و از پتانسیل یک شکست احتمالی به سمت بالا حمایت می‌کنند. فشار خرید پایدار که قیمت ها را به بالای سطح 2200 دلار بازگرداند، این تنظیم سازنده را تأیید می کند و راه را برای آزمایش مجدد رکورد بالاترین قیمت نزدیک به منطقه 2223 دلاری که در هفته گذشته به دست آمد هموار می کند.

برعکس، هر عقب‌نشینی اصلاحی احتمالاً حمایت اولیه را در منطقه 2164-2163 دلار پیدا می‌کند و پس از آن منطقه 2155-2156 دلار و منطقه 2147-2147 دلار قرار می‌گیرد. نقض قاطع در زیر دومی می‌تواند منجر به فروش فنی تهاجمی شود که منجر به کاهش بیشتر قیمت طلا به سمت منطقه حمایتی قابل توجه بعدی در نزدیکی 2128-2127 دلار می‌شود، با پتانسیل افزایش زیان به سطح 2100 دلار. یک شکست واضح در زیر این قیمت نشان‌دهنده یک سقف کوتاه مدت برای XAU/USD است و در را برای کاهش عمیق‌تر باز می‌کند.

سیگنال های تجارت آفرین – نمودار روزانه طلا

سیگنال های تجارت آفرین - نمودار روزانه طلا چهارشنبه 08 فروردین 1403
سیگنال های تجارت آفرین – نمودار روزانه طلا چهارشنبه 08 فروردین 1403
تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس